Femrave nuk duhet t‘u vijë turp nga trupi i tyre


Femrave nuk duhet t‘u vijë turp nga trupi i tyre
Në një botë ku gratë janë të bombarduara me imazhe topmodelesh, të sajuara madje me photoshop, një fotograf ka nisur një mision: të bëjë të ndjehen mirë gratë normale.
Matt Blum dhe gruaja e tij Katy, të dy amerikanë, kanë nisur projektin për të realizuar foto nudo të femrave normale.
“Mendoj se gratë gjykohen ashpër nga pamja. Por femrat nuk duhet të ndjehen të turpëruara me trupin e tyre”, thotë Matt.
Dhe në fakt projekti ka dhënë fryte, pasi femrat e fotografuara thonë se ndjehen mirë me trupin e tyre.Modelet në javën e modës në Milano
Vështirë se mund ta bëni me faj këtë mashkull që i është afruar kaq shumë kësaj modele e cila sfilon në të brendshme në pasarelat e javës së modës në Milano. Ai nuk ishte i vetmi që mbeti me gojën hapur për shkak se ajo çka ndodhi në këtë javë mode ishte mbresëlënëse. Jo vetëm modelet e të brendshmeve por edhe femrat që i reklamuan ishin përfekte për ta kryer këtë mision. Jo më kot Milano mbetet kryeqendër të modës.

Modelja perfekte ka emrin Irina Shayk
Cristiano Ronaldo është një njeri me fat. Nëse nuk arrin që të mposhtë Lionel Messin në fushën e gjelbër padyshim ka një element për tu përmendur në të gjithë botën. Do të njihet doemos si i dashuri i modeles së famshme Irina Shayk. Kjo e fundit ka zënë faqet e mediave rozë me një tjetër set fotografish të realizuara në bikini. Në fotografi, Irina është treguar bujare duke treguar asetet fizike në gjërësi të plotë.
Comments

Popular posts from this blog

Legjenda e Mujit dhe Halilit

Ese për Vitin e Ri