Papa në Shqipëri, do të këndojnë Frederik Ndoci dhe Inva Mula

Papa në Shqipëri, do të këndojnë Frederik Ndoci dhe Inva Mula

“Ndihem i privilegjuar që më kanë dhënë shansin të këndoj për Papën. Mendoj se jam i përzgjedhur në radhë të parë se jam katolik, e kam dashur dhe e dua fenë time dhe vetë Papën.

Veç kësaj, unë kam vite që këndoj për fenë, kam bërë edhe disa këngë për martirët. Ndihem i nderur që më në fund do t’ju këndoj sakrificave të të parëve tanë, të cilët për 13 breza me radhë kanë vuajtur dhe janë fshehur në male vetëm për të ruajtur fenë.
Do t’i kushtoj një këngë, që kam krijuar prej disa muajsh për martirët që diktatura e Enver Hoxhës i vrau”, tha Ndoci.

Këngëtari rrëfen se performancën do e nisë me një duet me bashkëshorten, më pas do të këndojë disa këngë fetare.

Po ashtu gjatë ceremonisë do të këndojë edhe sopranoja me famë botërore Inva Mula, e ftuar posaçërisht për ngjarjen.

Comments

Popular posts from this blog

AKADEMIK PROF. DR HAKIFBAJRAMI PH.D : GRUSHTSHTETI IDYTËNDAJKOSOVËS( PAS 23 MARSIT 1989) MË 25 MARS 2020

Legjenda e Mujit dhe Halilit