Hakerat shqiptarë sulmojnë Agjencinë serbe ''Tanjug''


​Qeveria serbe mbyll agjencinë shtetërore të lajmeve “tanjug”

“Kosova është Serbi” ishte ky lajmi i parë qe lexuesit e agjencisë më të madhe ne Serbi “Tanjug” kane mundur ta shofin me nje foto te UCK-së, njofton agjencia serbe e lajmeve “Tanjug ”

Sipas njoftimit te Tanjug “Hakerët shqiptarë sulmuan faqen e internetit të dielën në mëngjes, ku në ballinën e Tanjug-ut është vënë një flamur i madh kuq e zi me simbole të Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës dhe mbishkrimin “Kosova është Shqipëri”.

Site është mesuar web i kesaj agjencie serbe eshte sulmuar nga një grup që e quan veten
“Tootx_Kosovo”. Tanjug © 2015 :: Obilićev venac 2, 11000 Beograd :: 
tel: +381 11 3288 284, 11 3288 285, 11 3288 286; email: office@tanjug.rs site: www.tanjug.rs

http://www.tanjug.rs/full-view.aspx?izb=300396

Danas najvažnije


BEOGRAD - Sajt novinske agencije Tanjug hakovan je danas po drugi put, nekoliko sati nakon prvog napada istih hakera ranije jutros.
Na sajtu, umesto Tanjugovog sadržaja ponovo stoji crveno crna zastava sa obeležjima takozvane Oslobodilačke vojske Kosovo i natpis "Kosovo je Albanija".


Comments

Popular posts from this blog

Legjenda e Mujit dhe Halilit

Ese për Vitin e Ri