2017-02-12

Heroi i Demokracisë, gjnerali i luftës zt.Ramush Haradinaj shkruan nga Franca: Kur të vërsulet krimineli, që ka zhdukur dëshmitë e krimeve


Heroi i Demokracisë, gjnerali i luftës  zt.Ramush Haradinaj  i cili po qëndron në Francë, ku është liruar me kusht nga Gjykata franceze, pas një fletarresti serb, përmes një postimi në facebook i është kundërpërgjigjur Ministrit të Jashtëm Serb, Ivica Daçiq, i cili kishte thënë se Ramush Haradinaj është një kriminel lufte.


“Ai mundet që edhe do të lirohet, por për ne do të mbetet një kriminel lufte”, ka thënë Daçiq.Krimineli dhe kasapi i Ballkanit, Sllobodan Milloshevq, dhe Iviva Dacic duke i duartrokitur kriminelit

Vucic i Slobo


Por Ramushi thotë se Daçiqi ka hapur lufte personale me të, dhe kështu është kur të vërsulet krimineli.

“Kur të vërsulet krimineli! Ivica Daçiq, ka hapur luftë personale me mua, që e kam mbrojtur shtëpinë e popullin tim dhe po i harron krimet që i ka kryer vet e shokët e tij edhe në gra e në fëmijë. Unë kam qenë luftëtar lirie e jo pushtues e vrasës si ai e shefi i tij!


Sejmenët e kriminelit  Slobodan Milosheviç


Pavarësisht se kam bërë luftë mbrojtjëse e në përputhje me ligjet ndërkombëtare të luftës, unë i jam përgjigjur drejtësisë ndërkombëtare, e nuk jam fshehur si ai qindra zyrtarë të tjerë serbë, të cilët bashkë me Daçiqin, i kanë zhdukur dëshmitë e krimeve të kryera në Kosovë!”, ka shkruar Ramush Haradinaj.


Sipas Haradinajt, Daçiqi duhet të flas për krimet e tij dhe të shokëve të tij.


“Daçiqi duhet të flasë për krimet e tij e të shokëve të tij, e të mos kujtoj që i shlyen krimet e veta duke shpifur ndaj meje!


Dy kriminelët Serb:Sllobodan Millosheviçi dhe Shesheli

 Unë kurrë nuk jam shqetësuar kur më janë vërsulur kriminelë të tipit të tij, as në 98-99 e as sot! Ai duhet të shqetësohet për krimet e veta, sepse unë kam dalë i pastër si loti!Kriminelët në krye të shtetit Serb 

Hala nuk është vonë që drejtësia ndërkombëtare ta shohë e ta gjykojë jetën kriminale të Ivica Daçiqit dhe jo vetëm!”, ka shkruar Ramush Haradinaj.
                  Tre Kriminelët në krye të shtetit Serb 

Ndërsa krimineli serb Ivica Daciç,për Herin tonë zt.Ramush Hardanajn ka shkruar : 

                           ivica-dacic-20140505-1406701071_1486714334-7066140

Dacic: Haradinaj është një kriminel lufte

Dacic: Ai mund të përdorë fjalë të ndryshme që të paraqesë veten si viktimë politike, por ai është kriminel lufte.

Ramush Haradinaj do që ta paraqesë veten si viktimë politike, por ai është një kriminel lufte, ka thënë ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq.

Këtë deklaratë për Radio Televizionin e Serbisë, kryediplomati serb e bëri në kohën kur Gjykata e Apelit në Colmar të Francës e shtyu për 2 mars vendimin për lirimin ose ekstradimin në Serbi të ish-kryeministriit të Kosovës dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj, transmeton Klan Kosova.

Para dy javësh kjo gjykatë kishte vendosur ta lirojë me kusht atë, derisa priste kërkesën e Serbisë për ekstradim

Haradinaj ishte arrestuar më 4 janar nga polica franceze bazuar në një urdhërarrest të Serbisë të vitit 2004.

Përgatiti :Flori Bruqi

No comments:

Post a Comment