2017-03-18

Cilën betejë kundër forcave serbe e kujton më së shumti gjnerali Ramush Haradinaj?Në emisionin “Komiteti” – i drejtuar nga Berat Buzhala – prodhim i Gazetës Express për RTV Dukagjini, kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur për luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në zonën e Dukagjinit
Ai ka treguar se si ishte planifikuar krijimi i një ushtrie me të cilën do të luftonin kundër forcave serbe.

Haradinaj ka folur për zhvillimin e kësaj lufte, duke treguar se si arrinin të mbulonin UÇK-ja mungesën e armëve dhe ushtarëve të trajnuar për luftë.

Ai ka përmendur betejën kundër forcave serbe, e cila, për Haradinajn, ishte më e rëndësishmja.

Për më shumë detaje ndiqeni videon e mëposhtme:


No comments:

Post a Comment