2017-03-18

“Koalicioni Edvin Kristaq Rama- Ilir Meta bie brenda një muaji, nuk do të hyjnë bashkë në zgjedhje”

“Koalicioni Rama-Meta bie brenda një muaji, nuk do të hyjnë bashkë në zgjedhje”


Henri Çili mendon se koalicioni Rama-Meta do të bjerë brenda një muaji.

Sipas tij, PS dhe LSI nuk do të shkojnë bashkë në zgjedhje.

“Unë e kam argument, jo parashikim.

Ky koalicion zgjat maksimumi dhe një muaj. Rama dhe Meta nuk do të hyjnë bashkë në zgjedhjet e 18 Qershor 2017.

Pra, do të garojnë në vete, nuk do të ketë një koalicion parazgjedhor”, tha Çili mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e Lirë”.

Së fundmi janë shtuar ndjeshëm për prishjen e koalicionit PS-LSI dhe madje, kjo gjë reflektohet dhe në vetë deklaratat e drejtuesve të lartë të këtyre dy partive.

Vetëm një ditë më parë, Luan Rama dhe Saimir Tahiri shkëmbyen replika të ashpra, duke treguar se marrëdhëniet PS-LSI nuk janë miqësore.

No comments:

Post a Comment