Drejtori i ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka fyer sërish sot kandidatin për kryeministër të koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj.


Gjuriqi fyen sërish Haradinajn

Drejtori i ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Qeverinë e Serbisë,krimineli ordiner  Marko Gjuriq, ka fyer sërish sot kandidatin për kryeministër të koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj.

Haradinaj: Nuk do të rrimë duarkryq veç duke u ankuar
Duke komentuar gjoja “kërcënimet që  Ramush Haradinaj po ia bën Serbisë”, ai ka thënë për Tanjug:

“Ajo që flet e bën Haradinaj nuk meriton ndonjë koment politik, por tregon se ai, pos hapave të nevojshëm të autoriteteve gjyqësore, është i pjekur edhe për shërim”.

 “Problemi më i madh është se ai po ka gjasa të bëhet kryeministër në krahinën tonë jugore, e që dita-ditës t’i kontribuojë destabilitetit në rajon”.

Comments

Popular posts from this blog

AKADEMIK PROF. DR HAKIFBAJRAMI PH.D : GRUSHTSHTETI IDYTËNDAJKOSOVËS( PAS 23 MARSIT 1989) MË 25 MARS 2020

Legjenda e Mujit dhe Halilit