2017-07-28

Kryeministri Edi Rama ishte në Turqi ku u zhvillua Kongresi Botëror i Naftës. Ai u takua atje me presidentin turk Erdogan por edhe me atë serb Vuçiç.


Foto/ Rama-Vuçiç bashkë në resortin turk
Rama u takua me këtë të fundit në resortin ku duket se pushuan siç zbulohet përmes fotove të publikuara nga vetë “Sunset Grill & Bar” që krenohet me miqtë që priti.

“Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, kanë zgjedhur atmosferën magjike të ‘Sunset’. Të ftuarit tanë të nderuar, shijuan mbrëmjen në resortin tonë,” shkruhet në faqen e Instagram të resortit turk.
Foto/ Rama-Vuçiç bashkë në resortin turk
Kryeministri Rama ishte dje i pranishëm në Samitin e Triestes për Ballkanin Perëndimor, ku u takua me liderët europianë, Merkel, Macron, Gentiloni.

Ai mori dhe vlerësime nga kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila tha se “me Edi Ramën kryeministër, Shqipëria ka bërë progres”.

No comments:

Post a Comment