2017-12-15

A është kjo karikatura më e mirë që e shpërfaq gjendjen në Vetëvendosje?
Një ilustrim në formë karikature duket se dëshmon më së miri tensionet e brendshme në Lëvizjen Vetëvendosje, që tashmë kanë arritur në një pikë të pakthim.

I shprëndarë me shpejtësi virtale në rrjetet sociale, karikatura në fjalë paraqet akronimin VV (për Vetëvendosje), dy shkronja kapitale, në të cilat janë ulur dy njerëz me armë në duar.

Pakënaqësitë e brendshme në subjektin më të votuar në Kosovë janë përshkallëzuar asisoj, sa konflikti ka përfshirë Vetëvendosjen prej strukturave drejtuese e deri te anëtarësia e thjeshtë.

Gjithçka nisi me publikimin në media të një komunikimi të brendshëm të grupit parlamentar të Vetëvendosjes në platformën Viber, ku deputetja Aida Dërguti e cilësonte bashkëpartiakun e saj Albin Kurti si ‘m**’.

Ky shërbeu si shkas për acarimin e raporteve të brendshme dhe daljen në sipërfaqe të kundërshtive të një pjese të eksponentëve të Vetëvendosjes me ish-kryetarin Albin Kurti.

No comments:

Post a Comment

“Bondsteel më 7 mijë persona dhe me burg të CIA’s brenda”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë theksuar gjithmonë prezencën e tyre pëmes kampit ushtarak “Bondsteel” i cili gjendet në qytetin...