Çfarë thoshte Jovanka Broz,gruaja e marshallit jugosllav Josip Broz Titos, për babanë e kryegjelatit serb Sllobodan MillosheviqitBabai i Sllobodan Millosheviqit , Svetozar Millosheviq , u divorcua nga gruaja e tij sepse ai i përçmonte komunistët, ndërsa nëna e Millosheviqit u detyrua të dalë nga familja komuniste.
Më herët është folur për babanë e Sllobodan Millosheviqit se ai është vetëvrarë. Por kjo sipas mediumit serb “Kurir” nuk është e vërtetë. Ai u vra sepse e donte Rusinë, sepse ai ishte me kombësi ruse.
Këtë e pohoi Jovanka Broz, bashkëshortja e Marshallit Josip Broz Tito, në biseda me skenaristin dhe drejtorin Milan Sarac, me të cilin shpesh bisedonte

Comments

Popular posts from this blog

AKADEMIK PROF. DR HAKIFBAJRAMI PH.D : GRUSHTSHTETI IDYTËNDAJKOSOVËS( PAS 23 MARSIT 1989) MË 25 MARS 2020

Legjenda e Mujit dhe Halilit