2017-12-25

Mediat serbe: Këta janë tre miliarderët që po derdhin para në Amerikë për projektet në KosovëMediat serbe po vazhdojnë me shkrime të ‘thata’ karshi Kosovës.
Së fundmi, e përditshmja “telegraf.rs” ka publikuar një artikull ku tregon për disa biznesmen të suksesshëm shqiptarë.
Në këtë shkrim shpjegohet se si Behgjet Pacolli, Harry Bajraktari dhe Florin Krasniqi kanë financuar projekte të ndryshme në Amerikë për të arritur suksese në Republikën e Kosovës.
Për këta të fundit, sipas këtij mediumit beogradas, janë duke u derdhur një shifër tejet e madhe para, që ka të bëjë me miliona euro, transmeton Indeksonline.
Aty përmendet lehtësimi në administratën e ish-presidentit Klinton, Barack Obama dhe tani së fundmi për kabinetin e Donald Trump.

No comments:

Post a Comment

Letër publike e Kryetarit të Komunës së Junikut, Agron Kuçi, drejtuar Kryeministrit,zt.Ramush Haradinaj

Ndalo punimet e paligjshme që degrafojnë rrjedhën e lumit “Ereniku i vogël”! I Nderuar Kryeministër i Republikës së Kosovës, z. Ram...