2018-07-15

Era Nezir Istrefi pushton skenën e stadionit të futbollit në Luzhniki të Moskës


View image on TwitterView image on Twitter


Era Istrefi ka bërë një performancën mbresëlënëse në prag të finales së Kampionatit Botëror në Luzhniki Stadium në Rusi.

Këngëtarja nga Kosova së bashku me Nicky Jam dhe Will Smith e kanë interpretuar himnin e ‘Kampionatit Botëror 2018’, “Live It Up”.
Nga treshja që interpretojnë hitin e këtij turneu, fillimisht doli në skenë Nicky Jam që më pas u shoqërua nga ylli shqiptar me famë botërore dhe më pas nga aktori hollivudian.
E veshur në mënyrë atraktive dhe me një performancë të mrekullueshme, Era arriti të bëjë për vete publikun në stadium dhe miliona shikuesit përmes ekranit.
Spektakli i ceremonisë përmbyllëse ka vazhduar edhe me yje të tjera, në mesin e tyre edhe legjenda braziliane, Ronaldinho.Era Istrefi ka folur në një konferencë për shtyp para finales së botërorit Rusia 2018.
Këngëtarja jonë së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam do të performojnë në stadiumin Luzhniki të Moskës në ceremoninë përmbyllëse të kampionatit botëror.
Era Istrefi, Will Smith and Nicky Jam (Getty Images)
Ajo ka thënë se ndihet e privilegjuar se është pjesë e një kënge që ka bashkuar popuj të shumtë anembanë globit.
Kur u pyet prej gazetarëve se cili ishte momenti më i bukur i botërorit, këngëtarja pa hezitim tha golat e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit me Zvicrën kundër Serbisë.
“Momenti më i paharruar ka qenë kur ka luajtur Zvicra dhe kur dy shqiptrët kanë dhënë dy gola”, tha Istrefi.
Era Istrefi, Will Smith and Nicky Jam (Getty Images)
Ndërkaq sa i përket lojtarëve të preferuar, Will Smith dhe Nicky Jam e zgjodhën Cristiano Ronaldon, e zëri i ëmbël tha se i pëlqen Ronaldinho por që tha se ky i fundit nuk ka luajtur në këtë Kampionat, ajo shtoi se i pëlqen edhe Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

No comments:

Post a Comment

“Bondsteel më 7 mijë persona dhe me burg të CIA’s brenda”

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë theksuar gjithmonë prezencën e tyre pëmes kampit ushtarak “Bondsteel” i cili gjendet në qytetin...