2018-07-21

JOZEFINA TOPALLI RIKTHEHET NË KUVEND…Përurimi i bustit të Pjetër Arbnorit, ish-kryetar i Kuvendit dhe një nga figurat më të njohura të Partisë Demokratike ka shfaqur në publik pas një mungese të gjatë edhe Jozefina Topallin.


Ish-kryetarja e Kuvendit u pa në ceremoni së bashku me Genc Rulin, ish-Ministër i qeverisë Berisha dhe një tjetër kritik po ashtu i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha.


Mungesa e zonjës Topalli në Kuvend duket se është ndjerë dhe tek kolegët e saj të vjetër socialistë pasi u pa në një bisedë të ngrohtë me Ministrin e Diasporës Pandeli Majko dhe kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi.

Figura e politikanit dhe shkrimtarit Pjetër Arbnori, i cilësuar si Mandela i Shqipërisë, bëri bashkë sot të majtë dhe të djathtë përtej bindjeve dhe ndasive politike.


No comments:

Post a Comment

E po ku jemi Edi Rama ?!

                  A është normal Edi Rama ?  Doktoreshë Mira Rakacolli është mjekja që fsheh kartelën e psikopatisë së Ramës. Kartela e ...