2020-01-08

Sheikët mbajnë frymën, e bija e Trump “pushton” Katarin

Ivanka Trump po zhvillon një tur në Katar, ku ka vizituar edhe një bazë ajrore amerikane në Doha. Vajza e presidentit Donald Trump ka falënderuar ushtarët për shërbimin dhe përkushtimin e tyre ndaj Amerikës.
Ajo bisedoi me disa prej ushtarëve, ku u diskutua për misionet e tyre dhe objektivat e së ardhmes.
“Ishte një nder të vizitoja bazën ajrore të Al-Udeid, repartin më të madh ushtarak amerikan në Lindjen e Mesme, për të falënderuar burrat dhe gratë trima që e mbajnë të sigurt Amerikën”, shkroi ajo në Twitter.
Pas këtij takimi, nëna e tre fëmijëve mori pjesë në një konferencë të rëndësishme, duke marrë të gjithë vëmendje. E veshur me një kostum ku ishte ndërthurur e zeza me rozën, Ivanka i la të gjithë pa fjalë.
             

No comments:

Post a Comment

Zekë S. Sinanaj (1957 - )

                                                            Zekë S. Sinanaj u lind më 2 korrik 1957 në fshatin Isniq të Deçanit. Ka mbar...