Donald Trump i ofron ndihmë liderit koreano-verior, Kim Jong Un për Covid-19

Trump i ofron ndihmë Koresë së Veriut për Covid-19
Në një letër personale drejtuar liderit koreano-verior, Kim Jong Un, presidenti amerikan, Donald Trump përshkruan planet e tij për zhvillimin e marrëdhënieve mes dy vendeve duke ofruar edhe ndihmë për krizën e krijuar nga koronavirusi, njoftoi sot agjencia zyrtare koreano-veriore e lajmeve, KCNA.

”Trump gjithashtu ofroi ndihmën e SHBA në luftën kundër koronavirusit”, tha sot Kim Yo Jong, motra e liderit Kim Jong Un.

“Megjithatë, marrëdhëniet midis Penianit dhe Uashingtonit nuk duhet të gjykohen nën dritën e marrëdhënieve personale midis dy liderëve të lartë, dhe për më tepër, as parashikimet nuk duhet të bëhen në bazë të tyre”, theksoi ajo.

Pas dy samiteve SHBA-Kore e Veriut për denuklearizimin e vendit komunist, marrëdhëniet mes dy vendeve vazhdojnë të jenë të ngrira.

Comments

Popular posts from this blog

Legjenda e Mujit dhe Halilit

Ese për Vitin e Ri