Koronavirusi po bëhet shqetësues në mbarë botën.


Gjithashtu janë shtuar edhe vdekjet në mënyrë të frikshme, teksa Italia është vendi që po e vuan më shumë këtë situatë.
Koronavirusi/ Në Itali mbërrijnë 52 mjekë kubanezë, priten si heronj në aeroport
Shumë vende në mbarë botën janë solidarizuar me Italinë në këto ditë të vështira.

Së fundmi, 52 mjekë dhe infermierë nga Kuba kanë shkuar në fqinjin tonë, për të ndihmuar në zonat më të prekura nga Covid-19.

Siç shihet në videon e mëposhtme, që sjell Corriere della Sera, “bluzat e bardha” të mbërritur nga Kuba, janë pritur si heronj në aeroport, mes duartrokitjesh dhe inkurajimesh.

Më poshtë keni videon.
Comments

Popular posts from this blog

Legjenda e Mujit dhe Halilit

Ese për Vitin e Ri