Ramush Haradinaj, ish-kryeministri i Kosovës ka shprehur ngushëllimet e tij për vdekjen parë nga koronavirusi.

Haradinaj kritikon qeverinë pse po refuzon shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme
Ramush Haradinaj ka kritikuar qasjen e Qeverisë së Kosovës rreth luftimit të kësaj pandemie globale, sipas tij qeveria duke refuzuar shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme po e vë popullin në rrezik, shkruan Insajderi.

“Ju lus të gjithëve të jemi të mobilizuar ndaj kësaj pandemie. T’i dëgjojmë këshillat e ekspertëve mjekësorë dhe t’i përcjellim rekomandimet në përpikëri”, ka shkruar Haradinaj.


Postimi i plotë i Haradinajt:


Sot me pikëllim mora lajmin për viktimën e parë të COVID-19! Kosova sot pësoi nga pandemia por edhe nga keq menaxhimi. Përderisa shtetet përgjegjëse marrin masa emergjente dhe trajtojnë problemin me seriozitet, Qeveria në ikje zgjedh ta vënë në rrezik popullin duke refuzuar qasjen e jashtëzakonshme të këtij problemi.
Lutjet e mia shkojnë për qytetarin që humbëm sot dhe familjen e tij. Përkrahja ime shkon për mjekët dhe personelin mjekësor që punojnë pa ndalë.
Ju lus të gjithëve të jemi të mobilizuar ndaj kësaj pandemie. T’i dëgjojmë këshillat e ekspertëve mjekësorë dhe t’i përcjellim rekomandimet në përpikëri.
RH

Comments

Popular posts from this blog

Legjenda e Mujit dhe Halilit

Ese për Vitin e Ri