1. “Thjesht Degjo” nga Mark Goulston


Eshte libri im i preferuar.

Mark Goulston eshte nje psikiater dhe te meson si te kontrollosh emocionet e tua; si ti kuptosh tjeret dhe ti influencosh ata.

Ajo qe me pelqen tek ky liber eshte se mund te lexohet lehte dhe ai jep shume shembuj.

Une mesova te:

  • Jem me empatik
  • Si ti bej njerezit te me pelqejne
  • Jem i qete ne situata te veshtira

Sigurisht, ka shume gjera per te mesuar nga ky liber por keto tre mesime me lane me shume pershtypje.

Comments

Popular posts from this blog

AKADEMIK PROF. DR HAKIFBAJRAMI PH.D : GRUSHTSHTETI IDYTËNDAJKOSOVËS( PAS 23 MARSIT 1989) MË 25 MARS 2020

Legjenda e Mujit dhe Halilit