Skip to main content

SI TË HUMBNI LEHTË 27 KG NGA SHTËPIA [recetë e hollësishme]


Jeni lodhur dhe ju ka ardhë në majë të hundës pesha e tepërt? Pa sukses në humbjen e peshës? Apo rifitoni kile pasi t’i keni humbur? Dëshironi të vishni fustanin tuaj të preferuar, por nuk ju vjen? Dhe blerja e rrobave të bukura është një problem i madh?

“Unë u jam mirënjohëse të gjithë atyre që më quajtën të trashë dhe më poshtëruan. Nëse nuk do të kishte qenë për ta, unë do të isha ende një trashanike!”, thotë Nina, e cila humbi gati 27 kg. Në rrugëtimin e saj për trup të bukur, ajo provoi dieta të shumta, por metoda më e thjeshtë doli më e efektshmja. Nina i tregoi me hollësi të gjitha për këtë metodë e cila gjithashtu parandalon rifitimin e peshës. Këtu është historia e saj tërheqëse...

Unë kurrë nuk kam qenë e hollë dhe pesha e tepërt nuk më dha vetëbesim. Por kur takova burrin tim të ardhshëm Markun, pashë veten për ‘herë të parë’ - dukesha tamam si një derr.

Kur takova burrin tim të ardhshëm Markun, pashë veten për ‘herë të parë’ - dukesha tamam si një derr.

Kam qenë në një lidhje me Markun për më shumë se 7 vjet dhe tani kemi dy fëmijë të bukur. Por deri vonë ne po jetonim 'më vete por së bashku'. Marku jetonte në apartamentin e tij. Ai punon shumë dhe më vizitonte herë pas here. Pastaj u largua përsëri.

Që në fillimet e marrëdhënies sonë, vazhdimisht prisja që ai të më propozonte. Kjo ishte ëndrra ime!

Kur do të më propozojë më në fund? Kjo ishte ëndrra ime!

Kur mbeta shtatzënë për herë të parë, mendova se tani do të martohemi me siguri. Por nuk e pata atë fat. Marku vazhdonte të më vizitonte, vazhdoja ta prisja…

Kur lindi djali ynë i parë, ne ishim shumë të lumtur. Ai e pëlqeu fëmijën, tregonte kujdes dhe më ndihmonte me gjithçka. Mund ta ndieja dashurinë e tij - ose mënyrën e tij të veçantë të dashurisë.

Kur djali ynë kishte ditëlindjen e tij të dytë, ne bëmë një udhëtim 2-javor në bregdet së bashku. Ishte det, diell dhe rërë. Më kishin munguar pushimet aq shumë!

Në Meksikë gjetëm një hotel të bukur me plazh me rërë dhe vaktet ishin të gjitha të përfshira - mundësia e përsosur.

Në plazh vura re që Marku kaloi shumë kohë pas një vajze. Unë nuk thashë asgjë, por thjesht e vura re atë. Në fillim mendova se ai kishte rënë në dashuri me shikim të parë. Por më pas ai filloi t’i hedhë sytë një vajze tjetër, dhe pastaj një tjetre ... s’kishte mbarim!

Isha e tërbuar! Djali im dhe unë dukej sikur nuk ekzistonim.

Papritur kuptova që ai pëlqejnë vetëm vajzat e holla origjinale!

Asnjëherë nuk kam dashur të dukem si një budallaqe xheloze. Kjo është arsyeja pse jam munduar të qetësohem dhe të analizoj situatën. Kam kuptuar shpejt se të gjitha këto vajza që ai ua hidhte sytë, kishin një cilësi - ata ishin dy herë më të holla se unë! Kjo më ra si një bubullimë. Ai pëlqen vetëm vajzat e dobëta! Ndoshta kjo ishte arsyeja e sjelljes së tij në marrëdhënien tonë???

Unë kisha një foto ku ai po më mbante në krah dhe ndërkohë ia hidhte sytë një “tjetre të dobët”. Shikojeni vetë:

Mark nuk tha kurrë që ai nuk e donte pamjen time. Ai kurrë nuk më kërkoi të humb peshë, asgjë nga këto. Por as nuk më bëri ndonjë propozim martese, të cilën e prisja kaq shumë.

Këto mendime më mbajtën gjallë dhe u përballa me stresin falë bufesë ku mund të hash çfarëdo që të dalë. Gjatë atyre 2 javëve, kam ngrënë si pelë.

Duke u kthyer nga pushimet, u peshova dhe mbeta gojë-hapur. Së bashku me nxirjen nga plazhi, unë u ktheva nga Meksika me 9.5 kg shtesë! Po pëllcisja nga nervat.

Kërkova në internet për këshilla për dobësim dhe disa javë më vonë mësoj se jam shtatzënë për herë të dytë! Pushimet e mia ishin të frytshme në të gjithë kuptimin e fjalës. Natyrisht, në gjendjen time, hoqa dorë nga të menduarit për humbje peshe, dhe mendja më rrinte diku tjetër ...

Sidoqoftë, vazhdoja të dyshoja se Marku nuk më do më si grua.

Nuk mund të ndaloja së menduari se Marku nuk më donte mua si grua. Unë gati sa nuk vendosa të abortoja. Unë jam shumë e lumtur që Marku më ndaloi kategorikisht të mos mendoja më për abort.

Kështu ne u bëmë me fëmijë të dytë, një djalë tjetër. Histori e përsëritur. Marku e donte shumë fëmijën dhe tregonte kujdes dhe vëmendje. Por vetëm kur djali ishte përqark. Ai s’kishte asgjë të tijën në banesën time, përveç furçës së dhëmbëve, kështu që vijoja të përqendrohesha te fëmijët - kështu ishte puna.

Kur ndalova së ushqyeri me gji, fillova të mendoj sërish për humbjen e peshës. Nuk mund t’i harroja ato pushime. Pashë se si Marku shihte me admirim vajzat e dobëta dhe në marrëdhënien tonë nuk ndryshoi asgjë. Unë akoma peshoja gati 90 kg.

Peshoja gati 90 kg. Kështu që vendosa të veproj!

Kështu që vendosa të veproj! Provova të gjitha llojet e gjërave: dieta - ndoshta një tufë, programe fitnesi, mbështjellëse trupi, masazhues të posaçëm, etj. Asgjë nuk më ndihmoi ose vetëm pak - sapo humbisja peshë, ajo rikthehej sërish sa hap e mbyll sytë.

Takova një vajzë që e quajnë Ami, në një dyqan ëmbëlsirash, e cila kishte lindur në të njëjtin maternitet si unë me fëmijën e dytë. Unë zor se e mbaj mend, por ajo ishte shumë më e madhe se unë dhe tani ishte gati tre herë më e vogël pas lindjes!!!

“E pabesueshme!”, U shtanga e bllokuar në vend që ta përshëndesja. “Unë nuk mund t'i besoja syve! Ami, je vërtet ti?!”

“Unë jam pak më e hollë se dikur, apo jo?" më tha ajo duke buzëqeshur, ndërsa po blija disa ëmbëlsira me arra.

“Ha edhe ëmbëlsira?! Si e djeg? Si??? Unë kam provuar sportin, dietat, saunën dhe pajisje, pothuajse gjithçka! Mund të humbja maksimumi 2.5 kg në javë ose dy, pastaj rifitoja 4 kile!” Pothuajse shpërtheva në lot. E mbaj mend mirë këtë sepse njerëzit në dyqan mi ngulin sytë.

“Nina, çfarë diete apo sauna thua, a je mirë nga mendtë? Unë kam një ide. Le të shkojmë në shtëpinë time dhe të bëjmë një bisedë. Burri im është në punë tani dhe pijmë kafe dekafeinato e flasim. Unë do të ha këto ëmbëlsira dhe ti mund të pish pak ujë të ngrohtë”, tha Ami me një fytyrë të lumtur dinake. “Unë do të tregoj gjithçka dhe madje do të jap një mostër për provë.”

“Nina, çfarë diete apo sauna thua, a je mirë nga mendtë?”

Unë u intrigova shumë dhe i thashë “mirë”. Për më tepër, Marku do të shkonte në një udhëtim pune të nesërmen për dy javë, kështu që tani ai po kujdeset për fëmijët - dhe unë kisha ca kohë për veten time.

Ami humbi mbi 32 kg në pak më shumë se 3 muaj kur ajo hoqi dorë nga ushqyerja me gji. Ajo nuk ishte në dietë, nuk mbante agjërim dhe as shkonte në palestër. Ajo vazhdonte me stilin e jetës së saj të zakonshme dhe nuk e kufizonte veten fare.

Trupi i saj u hollua si të një vajze të re. Dhe çuditërisht, gjithë ajo peshë e humbur nuk la asnjë shenjë zgjatimi në lëkurën e saj. Mendova se Marku do të kënaqej duke parë atë.

Ndjeja emocione të forta kur mësova sa lehtë ia kishte arritur ajo - sa e lehtë dhe e sigurt ishte për çdo grua të gatshme të çlirojë veten nga dhjami. Receta e saj e dobësimit më befasoi fare!

Mbaj mend shumë mirë ferrin që më duhej të kaloja kur përpiqesha të humbja kilogramët e urryer - një makth i vërtetë! Mbaj mend depresionin prej dietës dhe grindjet e vazhdueshme me Markun, rrënimet psikologjike dhe se si fillova të ha gjithçka më dilte para kur rashë nga karroca.

Ishte edhe më bezdisëse kur kujtoj gjithçka duhej të kaloja për të kuptuar se ishte e kotë dhe se pesha mund të humbej në mënyra të tjera. Është turp ta thuash por unë e kam kaluar këtë ndjesi sepse e dija me siguri se çfarë duhej të bëja.

Tani dëgjo me kujdes për ato që tha Ami...

Produkti më efektiv për humbjen e peshës është çaji i dobësimit GoSlim. Pasi të futet në trup, ai eliminon substancat toksike. GoSlim rregullon metabolizmin e trupit, stimulon sekretimin e produkteve të dëmshme të metabolizmit dhe zbrazjen më të shpejtë të zorrëve. GoSlim rekomandohet si një suplement diete për humbje peshe dhe tretje më të mirë.

Çaji i dobësimit GoSlim është një përzierje e bimëve medicinale, një raport veçanërisht i ekuilibruar që intensifikon metabolizmin, nxit tretjen dhe shkatërrimin e yndyrnave të grumbulluara në trup.

Pas disa kohësh, dietologët i njohën vlerat e çajit si një nga metodat më të mira të detoksifikimit. Përbërësit e saj janë: Carvi fructus, Chamomille flos, Foeniculi fructus, frangulae cortex, juniperi fructus, liquidiritae radix dhe Senae Folium.

Kur mbërritëm te shtëpia e Amit, ajo më dha çaj. Nuk ishte ndonjë çaj i zakonshëm. Në fillim u çudita, por kishte shije të shijshme.

“Ky është sekreti i trupit tim të hollë, çaji i dobësimit GoSlim”, tha Ami. Ajo më tregoi paketimin. Ju nuk keni nevojë për një aparat të veçantë për këtë.

“Ky është sekreti i trupit tim të hollë, çaji i dobësimit GoSlim tha Ami. Ajo më tregoi paketimin. Ju nuk keni nevojë për një aparat të veçantë për këtë.

Pijeni çajin dy ose më shumë herë në ditë. Rezultatet më të mira arrihen kur çaji pihet në mëngjes, pasdite dhe mbrëmje para gjumit por jo me barkun bosh. Atëherë, kaloritë e tepërta që trupi juaj merr gjatë ditës nuk do të ruhen si yndyra?! E imagjinon dot?! Kjo është një ëndërr!

“Nuk mund të jetë e vërtetë! A është vërtet kaq e thjeshtë?” Thërrita.

“Besojeni ose jo - por nëse ju pëlqejnë sfidat, veproni dhe ndryshoni jetën tuaj. Ju donit të dinit se çfarë bëra, dhe ju thashë gjithçka. Tani varet nga ju. Unë nuk jam shitëse - nuk kam asnjë motiv t’ju nxis që ta blini. Provojeni nëse ju pëlqen, ose vazhdoni të pini ujë nëse nuk doni ta provoni dhe të hiqni dorë nga gjithçka që ju doni. Meqë ra fjala te ëmbëlsirat me arra ....?” tha Ami dhe më ofroi një copë.

“Jo faleminderit. Do të iki”.

Në atë moment nuk e kisha idenë se ato 90 minuta do ta ndryshonin përfundimisht jetën time…

Shkëmbyem numrat e telefonit dhe ika. Kisha kaluar 90 minuta me Amin. Në atë kohë, nuk e kisha idenë që ato 90 minuta do ta ndryshonin përfundimisht jetën time…

Unë nxitova për në shtëpi me plot vendosmëri. U futa në internet dhe porosita GoSlim nga faqja e internetit që më rekomandoi Ami. Pakoja mbërriti në 3 ditë dhe unë fillova rrugëtimin tim!

U peshova. 88.5 kg. Nga ajo ditë e tutje, të paktën një here në ditë kam pirë çajin e dobësimit GoSlim.

Të nesërmen u peshova përsëri - 89 kg. Plus 0.5 kile!!! U shqetësova dhe u tërbova.

Marr në telefon Amin.

“Nina, qetësohu. Pesha fillon të bjerë në ditën e 4-5. Vetëm vazhdo ta marrësh atë dhe harroje peshoren për 5 ditët e ardhshme dhe do të shohësh”, tha ajo në mënyrë misterioze.

Kështu që vazhdoja ta pija. Unë nuk ndryhsova asgjë në ushqimet e mia, thjesht pija një filxhan GoSlim çdo mëngjes. Isha e interesuar të dija se çfarë do të ndodhte më tej .... Ende nuk besoja se do të filloja të humbja peshë pa ndryshuar dietën time ose stilin e jetës.

Në ditën e 6 u peshova sërish - duke u dridhur nga ankthi dhe mbylla sytë. Kisha frikë të shikoja peshoren por i hodha një vështrim: 83 kg.

Kisha humbur 6 kile në vetëm 5 ditë - pa ndryshuar dietë dhe pa stërvitje.

I mësova përmendësh numrat e parë të suksesshëm të peshës time. Ishte e jashtëzakonshme! Zemra më rrihte fort dhe mezi merrja frymë nga emocionet! Ia arrita!!!!

Ushqimi im për javën tjetër nuk ndryshoi fare nga e zakonshmja. Me përjashtim të një gjëje - çdo ditë piva një filxhan nga çaji im i preferuar GoSlim .

Ia ndalova vetes që ta kontrolloja peshën, por sërish ndihesha më e lehtë. Ndonjëherë ndjeja ngrohtësi të këndshme në krahë, stomak dhe kofshë. Kam pasur shumë energji. Nuk e ndieja më lodhjen time të vazhdueshme.

Kur u peshova sërish një javë më vonë, gati sa nuk më ra të fikët. 74.5 kg. Kështu, kisha humbur 8.5 kg të tjerë vetëm në një javë!

Dhe në 12 ditë isha 12.5 kile më e lehtë!!!

Vetëm imagjinojeni veten papritmas me shumë kile më pak. Imagjinoni ndjenjën - sa mirë ndihesh kur të pëlqen vetja. Atëherë do të kuptoni se çfarë ndjeva unë në atë moment.

Vura re se rrobat më rrinin të lirshme - por nuk e kisha menduar se do të humbja 12.5 kg në më pak se 2 javë, thjesht nuk mund t’i besoja syve të mi!

Dy ditë më parë Marku u kthye. E kam para syve reagimin e Markut ndaj ndryshimeve të mia dhe u ndjeva sikur kisha krahë dhe mund të fluturoja si një flutur. Fëmijët gjithashtu prisnin të takonin babanë e tyre dhe të merrnin dhuratat që ai ua sillte gjithmonë nga udhëtimet e tij të punës.

Në ditën që do të mbërrinte Marku, ne gatuam një darkë të këndshme dhe tortën e tij të preferuar. Nuk kisha frikë të haja më ëmbëlsira!

Marku mbërriti në momentin që kishim shtruar tryezën. Pasi dëgjuan hapjen e derës, fëmijët nxituan të takojnë të atin e tyre.

Dera u hap dhe shoh Markun në verandë me një tufë të madhe lulesh dhe lodra për fëmijët. Ata nxituan te babai i tyre, dhe ai më vështroi nga lart-poshtë dhe u ngazëllye. Ai uli poshtë lodrat dhe lulet.

Fëmijët ishin duke kërcyer nga gëzimi duke hapur dhuratat e tyre, ndërsa Marku, duke më parë mua, kapi lulet.

Disa sekonda më vonë, ne ishim vetëm në sallë. Marku po qëndronte pa lëvizur me lulet në duar, sikur të ishte magjepsur. Unë shpërtheva duke qeshur dhe mora buqetën prej tij.

“Ka dicka që nuk shkon? Eja brenda!”

“Ti... Çfarë të ka ndodhur ... Si ???" Marku nuk mund të vinte në vete.

“A do më puthësh apo thjesht do të qëndrosh aty?”

Marku papritmas më ngriti në ajër dhe më puthi ndërsa unë vazhdoja të qeshja. Ai ishte i mbushur plot gëzim, E ndjeja se ai e adhuronte pamjen time .

“Mjaft, më ul poshtë ... le të hajmë darkë!”

Në mbrëmje Marku ishte i tensionuar dhe kur i vura fëmijët në gjumë, ai më shihte në sy si herën tonë të parë. Ishte një natë e nxehtë dashurie si të çmendur, Nuk e mbaj mend herën e fundit kur jam ndier kaq e dëshiruar. Isha e lodhur plotësisht dhe ramë në gjumë deri në agim.

Të nesërmen në mëngjes, Marku sugjeroi një udhëtim familjar në plazh për 10 ditë. Ata kishin nënshkruar një marrëveshje të suksesshme në punë, dhe iu ishin ofruar disa ditë pushim dhe pagesa bonus si shpërblim.

Isha në qielli e shtatë, Nuk do të ndihesha kurrë aq e lumtur në jetën time!

Unë punoja nga shtëpia si llogaritare për disa firma në atë kohë. Mund të largohesha lehtësisht për një javë ose dy kështu që iu bashkova menjëherë. Fëmijët u emocionuan - ata ishin aq të ngazëllyer për të shkuar në bregdet!

Këtë herë ne zgjodhëm Kosta Rikën - dy dhoma gjumi në një hotel me katër yje. Turneu përfshinte ushqime të pakufizuara, që ishte një provë e fortë për recetën time sekrete! Unë gjithashtu doja të shikoja se si do të sillej Marku kur të arrinim atje.

E gjithë vëmendja e tij ishte tek unë. Po, ishte fitorja ime personale!

Një javë më vonë, ne po shijonim plazhin e ngrohtë të Kosta Rikës me detin blu dhe dallgët që përplasen. Marku nuk i ndau sytë nga unë dhe nuk më la vetëm për asnjë minutë. E gjithë vëmendja e tij ishte tek unë. Ai kurrë nuk ua hodhi sytë të tjerave. Po, ishte fitorja ime personale!

Hëngrëm shumë, Unë nuk u përmbajta fare. Mish, patate, birra, proshutë dhe vezë, simite dhe ëmbëlsira - e gjithë paketa gjithëpërfshirëse e Kosta Rikës u shfrytëzua më së miri. Por kisha më pak oreks, nuk doja të haja shumë. Dhe kurrë nuk e harroja çajin tim të përditshëm GoSlim .

Vonë në mbrëmje, kur fëmijët ranë në gjumë, pas një dite argëtuese duke luajtur dhe notuar, Marku dhe unë pimë verë, duke u përqafuar në ballkonin tone dhe bisedonim e shikonim hënën. Pastaj shkuam në dhomën e gjumit dhe bëmë dashuri me një pasion që nuk e kishim pvrjetuar që nga ditët e para së bashku. Dhe kjo vazhdoi çdo ditë. U ndjeva kaq shumë e lumtur!

Natën e kaluar para se të futeshim brenda, Marku më kërkoi të mbyllja sytë. E dëgjova që po kthehej nga dhoma e gjumit….

“Hapi sytë!” tha Marku i ngazëllyer.

Marku ishte në gjunjë dhe mbante një unazë ari.

“Do të martohesh me mua?”
Për një sekondë, humba gjithë sensin e kohës. I kisha pritur ato fjalë për 7 vjet të tëra!

I kisha pritur këto fjalë çdo ditë. Kam ëndërruar për ta, kam imagjinuar shumë herë se si do t'i thoshte ata. Sytë e mi u mbushën me lot gëzimi.

“E ke seriozisht?” ishin fjalët më të mira që nxorra belbëzova.

“Krejtësisht! Ti je më e mira, më e bukura dhe të dua për gruan time. Vërtetë! Nuk dua të vij dhe të largohem sërish. Unë dua që ne të jetojmë gjithmonë së bashku! '

Unë shpërtheva duke qarë, i hodha duart dhe i pëshpërita me lot në sy: “Po, dua!”

Sapo u kthyem në shtëpi, shkuam në bashki dhe aplikuam për celebrimin.

E kam harruar problemin tim me peshën. Kur ishim në plazh, kam humbur 7.5 kg brenda dhjetë ditësh, ndërkohë që haja ushqime dhe pija GoSlim.

Po ndodhnin kaq shumë gjëra në jetën time sa kisha harruar plotësisht për problemin tim me peshën. Kisha humbur 7.5 kg në pushime me ushqime të gjitha të përfshira dhe GoSlim . Nuk bëhej fjalë për 1 kile në ditë, por të jem e sinqertë, hëngra më shumë se zakonisht kur isha me pushime.

Pas kësaj, as nuk jam munduar të humbas peshë. Vazhdoja të pija GoSlim çdo ditë. Që do të thoshte se kisha humbur 5 kile të tjera deri ditën e dasmës .

Ceremonia jonë martesore ishte një kënaqësi e vërtetë. Ami ishte dëshmitarja - ishim bërë shumë miq të mirë. I jam shumë mirënjohës asaj për këtë recetë tepër të thjeshtë për humbje peshe .

Marku më vonë e pranoi se ai gjithmonë dëshironte në fshehtësi që të isha e hollë.

Ai tha se transformimi tim e kishte çmendur fare atë. Ai tha se ai gjithmonë dëshironte në fshehtësi që të isha e hollë, ashtu si jam tani. Por ai kurrë nuk më tregoi sepse nuk donte të lëndonte ndjenjat e mia. Çfarë burri i vëmendshëm!

P.S. Kanë kaluar 3 muaj që kur Marku dhe unë u martuam. Hapi ynë tjetër është shitja e apartamentit tonë për të blerë një shtëpi të madhe për të jetuar të qetë së bashku.

Tani peshoj 62 kile dhe pesha ime është goxha konstante, edhe pse nuk e pij më çajin GoSlim që prej një muaji. Në total, kam humbur 26 kile, dhe pas 7 vitesh së bashku, ne duhemi ende kaq shumë. Kjo është një ndjenjë fantastike, po jua them, dhe ndjej se e kam fituar atë!

Kam humbur 26 kile. Ëndrra ime është realizuar!

Ëndrra ime është realizuar! Ëndrra ime është realizuar! Dhe realiteti është më i mirë se sa e ëndërroja! Po, ishte shansi që më ndihmoi kur njoha Amin. Ishte thjesht shans. Dhe e shfrytëzova.

Shanse të tilla shfaqen në jetën e secilit prej nesh, megjithëse rrallë. Shumë prej nesh, të preokupuar me rutinën tonë të përditshme, duke vrapuar pas parave dhe duke ndjerë mungesë vetëbesimi në këtë botë, thjesht nuk i kapin këto mundësi.

Këshillat e mia: gjithmonë provoni shansin në gjithçka - çdo ngjarje në jetën tuaj, disa njerëz që takoni, histori që keni lexuar, gjithçka! Kur ta kuptoni që ka diçka - mos prisni, por shfrytëzoni shansin tuaj! Ky është sekreti për arritjen e lumturisë më të madhe të jetës . Pasi të kapni shansin tuaj, do të shihni se sa e bukur bëhet jeta juaj, në një mënyrë të paimagjinueshme.

Pasi dëgjova historinë e Amit, unë fillimisht mendova se nuk mund të ishte e vërtetë. Por unë prapë se prapë e provova recetën e saj, GoSlim , sepse ne nuk mund të dimë asgjë me siguri derisa ta provojmë. Mund ta kisha marrë me skepticizëm të madh dhe thjesht ta injoroja atë dhe jeta ime do të ishte kot fare ... asgjë nuk do të kishte ndryshuar. Dhe kurrë nuk do ta dija se do humbisja shansin tim...

Për ata që vendosin të jenë të lumtur, të bukur, tërheqës dhe të dëshiruar, unë do të bëj atë që bëri Ami për mua. Unë do t'ju tregoj se ku mund ta gjeni faqen e internetit për prodhuesin e GoSlim që ajo më tregoi. Thjesht klikoni në butonin jeshil “SHKONI NË FAQEN E INTERNETIT TË PRODHUESIT” më poshtë dhe ajo do të hapet. Pjesa tjetër mbetet në duart tuaja.


 • Anisa ,
  10.09.2020

  Ti duhet të hash më pak, le të jemi të sinqertë!

 • Princeshë,
  10.09.2020

  është vetë faji i saj! Çfarë po mendonte - duke e lënë veten të arrijë 91 kile? Nuk është çudi që i dashuri i saj shikonte gra të tjera. Unë kurrë nuk kam qenë aq e trashë sepse edhe unë kam humbur peshë me çajin e dobësimit GoSlim këtë pranverë. 8 kg në dy javë - perfekte. Asnjë shenjë e vetme zgjatimi! Pse të vuani me dieta ose të torturoni veten me mbështjellje të çuditshme trupore???

 • Suzana ,
  10.09.2020

  Po, së pari ha derisa të peshosh një ton ... atëherë befasohesh që i dashuri yt juaj nuk po të propozon. Epo, nuk di çfarë të them, asnjë burrë nuk i pëlqen gratë me dhjamë!

 • Helena ,
  10.09.2020

  Kam lexuar gjithçka dhe kam arritur në përfundimin se njerëzit janë bllokuar dhe nuk shohin atë që është e qartë, edhe kur shohin veten në pasqyrë. E kam fjalën për problemet. Edhe unë kam qenë kvshtu, fitova shumë peshë dhe kam përdorur GoSlim . Kam humbur mbi 18 kg. Është e vërtetë që shumë njerëz e torturojnë veten me dieta ose sport, sepse nuk besojnë në mjete të ndryshme mjekësore. Por nuk e dijnë kurrë derisa ta provojnë vetë.

 • Hëna ,
  10.09.2020

  Unë gati sa nuk qava kur lexova se si ai të propozoi - është kaq e bukur dhe egzistoka dashuria e vërtetë dhe çiftet e tilla!

 • Sanije ,
  11.09.2020

  është e mrekullueshme! Edhe unë do të doja të dukesha kështu pas fëmijës tim të dytë! Të lumtë!

 • Elvira ,
  11.09.2020

  Doja të pyesja, a bën GoSlim për të gjithë? Thjesht po pyes sepse nëna ime është 56 vjeç dhe nuk e di a bën për të?

 • Katerina ,
  11.09.2020

  Elvira, nëna ime humbi 12 kg në moshën 59 vjeçare dhe tani duket pothuajse si unë. Pra, mos u shqetëso sepse nuk ka asnjë efekt anësor, është 100% natyral - është e sigurtë.

 • Beni ,
  11.09.2020

  Unë dhe gruaja ime humbëm peshë me GoSlim së bashku. Ajo e porositi atë kur ishte në dispozicion në vendin tonë. Ajo humbi 13 kg dhe unë pothuajse 18 kg. Ajo duket si modele tani dhe nuk ka aspak lëkurë të varur. Dhe barku im si thes është zhdukur - madje më mungon paksa!

 • Mariana ,
  11.09.2020

  Beni, të kujtohet ku e porositi gruaja jote? Si fillim, gjithçka duket mirë por ndeshesh me mashtrime të ndryshme dhe mashtrues, gjëra të tilla.

 • Beni ,
  11.09.2020

  Ajo e porositi direkt nga faqja e internetit e prodhuesit, ka një buton jeshil në artikull. Ja lidhja: klikoni këtu dhe shkoni drejt e në faqen e duhur të internetit .

 • Enejda ,
  12.09.2020

  Është e mrekullueshme. Tani unë mund të ha ëmbëlsirën time të preferuar dhe të mos shqetësohem se nuk do të më bëjnë veshjet dhe fundet e mia deri në fund të javës))) Fantastike!

 • Alisa ,
  12.09.2020

  Kam humbur 12 kilogramë pas një muaji dhe 8 të tjera në dy muaj, dhe tani po mbaroj kurën e dytë me GoSLim . Unë mendoj se deri në fund të kësaj kure do të kem humbur në total 25 kilogramv - super për më pak se tre muaj. Mos i besoni marrëzirat që nuk mund të humbësh peshë pa dieta.

 • Anxhela ,
  12.09.2020

  Alisa - mund të na tregosh foto para dhe pas? Jam shumë e interesuar!!!!

 • Alisa ,
  12.09.2020

  Sigurisht, nuk kam turp. Ja ku janë, dy foto para dhe pas ..... 

 • Anxhela ,
  12.09.2020

  Oh të falënderoj!!! Meqë ra fjala, dukesh mirë edhe para kurës!!!!

 • Alisa ,
  12.09.2020

  Thuaja këtë burrit tim, i cili më la para gjashtë muajsh dhe u kthye një muaj më parë! Kur e pyeta pse mv la, ai tha se kurrë nuk do ta kishte menduar të largohej po të dukesha kaq bukur dhe atëherë….

 • Kejti ,
  12.09.2020

  Unë kam humbur vetëm 9 kg në një muaj. Jam shumë e mërzitur sepse prisja më shumë. Pra, 15-18 kg janë thjeshtë lloqe?

 • Ani ,
  13.09.2020

  Më pëlqen që procesi i dobësimit është gradual dhe i qetë. Kam humbur peshë në mënyrë të qëndrueshme - rreth 3-4 kg në javë dhe në një muaj 12 kg! Nuk është keq, nuk mund të ankohem!

 • Linda ,
  13.09.2020

  GoSlim mbërriti dje. Fillova ta pi atë dhe kuptova që nuk kam më uri!!! Ajo bllokon në mënyrë të përsosur ndjenjën e urisë dhe tani po pres të shoh rezultatet. Edhe më pak se gjysmë kile në ditë do të ishte një fillim i shkëlqyeshëm për mua!

 • Liljana ,
  13.09.2020

  Linda, a mund ta tregosh pakon të lutem?

 • Linda ,
  13.09.2020

  Gjë që bëhet, urdhëro...........

 • Greta ,
  13.09.2020

  Kam pasur një përvojë mjaft të pakëndshme me këtë GoSlim . Unë nuk e përdor më dhe nuk e rekomandoj! Unë doja vetëm të humbas nja një kile, por përkundrazi, unë humba 7 kile dhe nuk doja të humbja kaq shumë! Nuk mund të bëja asgjë për ta ndalur. Fillova të ha më shumë dhe vazhdoja të humbja peshë. Tani jam duke u përpjekur të rifitoj peshën.

 • Xhesika ,
  13.09.2020

  Pse jeni kaq të zemëruar, njerëz? Mos hani si lope. Është faji juaj. Dukeni si një thes i madh me dhjamë, etj. Kur shihni veten në pasqyrë çdo ditë, nuk e kuptoni që po ndryshoni. Një i mençur tha një herë - ju nuk e shihni të qartën as në pasqyrë. Unë mund të kontaktoj me atë vajzë. Jam e lumtur që Nina e zgjidhi problemin e saj. Ajo në fillim nuk e besoi, por nuk është çudi - ka kaq shumë “kura” dobësimi dhe 80-90% e tyre thjesht nuk funksionojnë. Ajo nuk mund ta dinte paraprakisht që GoSlim vshtë produkt i vërtetë. Dhe jo vetëm ajo - por shumë nga ne.

 • Kena ,
  14.09.2020

  Kush nuk e din? Sipas mendimit tim, të gjithë e dinë tani! Fqinja im filloi të pijë këtë çaj në dhjetor. Ajo festoi vitin e ri me një fustan që mund t’i bënte vetëm 10 vjet më parë në rastin më të mirë! Ajo humbi 12 kilogramë në muaj. Të gjithë burrat tanë ia hedhin sytë asaj - ne po plasnim nga xhelozia.

 • Paula ,
  14.09.2020

  Marku është kaq i ëmbël))) Nina duhet ta kishte bërë kohë më parë. Sigurisht, është faji i saj se s’ka i kujt të jetë tjetër? Ajo ishte xheloze dhe e zemëruar dhe sigurisht që do të ishte! Është e qartë se ai pëlqen vajzat e holla, çfarë i tha mendja asaj? Kena është këtu, të gjithë e dijnë për GoSlim tashmë. Ndoshta vetëm ata që nuk kujdesen për pamjen e tyre nuk e dijnë, por dhe kjo sepse ata nuk kërkojnë për mënyra se si të zbukurohen. Të gjithë ata që e donin atë çaj kanë humbur tashmë peshë me ndihmën e tij. Nuk është më çështje besimi - është çështje informacioni.

Comments

Popular posts from this blog

AKADEMIK PROF. DR HAKIFBAJRAMI PH.D : GRUSHTSHTETI IDYTËNDAJKOSOVËS( PAS 23 MARSIT 1989) MË 25 MARS 2020

Legjenda e Mujit dhe Halilit