2020-11-09

Rama: Lulzim e sqaron dot se çfarë dosje ke përgatitur për sajesën e Shtëpisë së Verdhë?

Kryeministri Edi Rama ka vijuar me postimet e tij në rrjetet sociale në lidhje me votën e Shqipërisë për raportin e Dick Marty mbi UÇK-në. Rama pyet sërish Presidentin Meta dhe ish-kryeministrin Berisha se pse votuan pro atij raporti. Sot kryeministri pyet edhe kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. E ndërsa një ditë më parë e pyeste për sekrete hetimore, sot i thotë të tregojë se çfarë dosje ka përgatituur për Shtëpinë e Verdhë Bashkë me një mjek peruan. “Ilir a mund t’ia thuash shqiptarëve pse e votove pro raportin e Dick Marty, bashkë me Saliun kur ne e votuam kundër? Po ti Lulëzim a e sqaron dot çfarë dosje ke përgatitur për sajesën e Shtëpisë së Verdhë bashkë me mjekun peruan që dëshmon se ti ke mbledhur dëshmitë bashkë me të?”, shkruan Rama.

No comments:

Post a Comment

Akademik Prof.dr. Eshref Ymeri : Institucioni i mirënjohjes është nderim ndaj vetvetes

Si ka mundësi? “Mosmirënjohja njerëzore nuk njeh kufi” García Márquez E sht...