SHIKIMI I EDVIN KRISTAQ RAMËS NDAJ GRIDA DUMËS…

Fotografët kanë kapur një moment gjatë ceremonisë për Pavarësinë e SHBA ku shihet Grida Duma duke u takuar me ambasadorin Donald Lu.

Shikimi i Ramës ndaj Grida Dumës…

Ajo që ka shkaktuar reagim është vështrimi i kryeministrit Rama.

Rama duket se e sheh gjithë kërshëri Dumën dhe aktori Julian Deda ka improvizuar një dialog mes Ramës dhe bashkëshortes së tij.

Ja çfarë shkruan Deda:

“Dialogu i “krushqise”..!
Rama: Se si osht kjo Grida…!
Linda: Mos bej sikur s’te pelqen…!
Rama: Jo mi jo…e kom fjalen, shif si bo sikur di anglisht..!
Linda: S’ka nevoje te dije anglisht, di ambasadori shqip…dhe boll e pe ashtu.
Grida: Ambasador, shif me stil, a po me sheh Edi me Linden….!
Lu: Aaaaa….ne fekt te du po te showin, edhe pow flawsin per çy….!
Rama: Hahahahahha….sa shemtut e flet shqipen mor burre…!
Linda: Hehe na kenaqe…boll tani, se le nam”.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)