2020-09-28

Fritz Radovani: Bajame Hoxha Çeliku - At Gjergj Fishta

 

Kulturë


Fritz RADOVANI:

Kujtoj…Sot, mbas pak vjetësh:

Poeten tonë...

BAJAME HOXHA ÇELIKU

Poezi per...

AT GJERGJ FISHTA

At Gjergj Fishta të kjofshim falë

Deri atje ku zani yt asht ndi

Në jetë t’jetve për mos me u ndalë

Je kthye në kangë e në histori.

Ai za’ i yt porsi i bylbylit

Nisi me këndue qysh’ në rini.

Aty ku çilë i bukur agimit

Atje n’ shkrepa n’ atë Shqipni.

At Gjergj Fishta kjofsh’ bekue

Mbi kët’ tokë; përmbi njat’qiell.

Ku t’parën herë ti ke ligjërue

Ka shkrep n’ dritza bash njaj diell.

Atje ku s’parit t’agoi drita

T’agoi jeta mbi kodra e mal,

Atje ku i deshte lul’e driza

T’ka ngrit atdheu n’piedestal.

Sot e nesër përmbi kët’ dhe

Përmbi drit’ që s’ka me u shue.

Ti je kthy nji fanar ndër ne

N’at dritë t’anden jem bashkue.

S’ke me kenë ma kurr i shkret

Në ket vend ku je burrnue.

T’kanë madhështu male e det

Tuj t’prit ty, e tue t’ bekue.

At Gjergj Fishta shkamb mbi gur

Rrezja jote s‘ka me u shue.

Shkroj’ e zjarrta përkrah flamur

Portreti yt qëndis plot yje.

“Lamtumirë! Atdhe i bekue!”

S’ka dasht kurr për me thanë.

“Kah njai diell që asht flakue”

Ke me kthye e me thirr: Nanë!

Ke shtegtue nëpër dhe t’huej

Nga trysnia mbarë mizore.

S’ t’ kanë përbuzë o i nderuem

T’kanë nderu’ fjalën hyjnore!

Shpesh ndër sy t’ asht pa dhe loti

Tuj rrjedhë, mbi ftyrë tuj t’ra,

T’kem kërkue dhe mot mbas moti

Ka erdh nama ne me ty me na nda?

Kah rrin besa në bjeshkë e male

Nëpër troje t’nalta t’Shqiptarisë,

Atje ku ndihen kreshnik’e valle

Asht aty besa jote e burrnisë!

At Gjergj Fishta kudo në krye

Për t’madhin Zot ti ke rilindë,

Lahuta jote ngrit kala mbi yje

E ti parrizin je tash tuj ndritë

Për atë hatër të këtij Atdheut

T’asht ngrit’ zani mos me tretë,

Ti ke qenë ajo drita’ e dheut

Për ty brezat s’kan me heshtë.

At Gjergj Fishtë t’këndoi ty fjala

Përmbi lis e n’ fusha t’gjana,

N’maje malesh e za’ mbi zana

Atje s’pari ku t’leu Ty Nana.

Shenim F.Radovani: E Nderuemja Bajame Çeliku kur ishte fëmijë 11 vjeç, udhtoi per Saver të Lushnjes… E interrnoi tirani barbar Enver Hoxha…

Një jetë nder vuejtje… 31 vjetë.., nder kampe shfarosjet...

E pra, sot, Kjo asht Poetja e vjerrshës per At Fishten… Ju falnderoj!

Melbourne. 27 Korrik 2020…

FLORI BRUQI ME PËRMASAT QË MERITON

Kukës,25.9.2020
ADEM  AVDIA,SHKRIMTAR NGA KUKËSI  

Në pamje të parë shkrimi të duket i ekzagjeruar dhe thua se nuk ka të tillë personalitet. Por unë dhe të gjithë që e njohim sadopak Akademik Flori  Bruqin kemi akoma për të shtuar. Është shpirti më bujar dhe paqedashës,  është njeriu inkurajues e mobilizues,  është ai që të ngjall shpresë dhe të bën ta vlerësoj veten tënde, është krijuesi i pashtershëm dhe këshilltari i pazëvëndësueshëm, është shoku i mirë e idealist, human e aspak materialist. I uroj këtij njeriu të shenjtë shëndet, mbarësi, krijimtari e jetë të gjatë për familjen e tij e krenarinë e shqiptarizmës.Flori Bruqi, enciklopedist dhe autor i përmasave letrare të kohës

                                                    NGA BAJAME HOXHA ÇELIKU

( Bajame Hoxha-Çeliku, është shkrimtare,poete dhe studiuese e përndjekur nga diktatura dhe tani emigrante, në Belgjikë)


(Bota sot,26 MAJ 2020 NË ORA: 21:15


https://www.botasot.info/kultura/1300417/flori-bruqi-enciklopedist-dhe-autor-i-permasave-letrare-te-kohes/


Flori Bruqi                 


Emocionuese janë faqet e librit të tij, kushtuar personazheve të njohur që ai i përmbledh dhe që hidhet sa te njëri te tjetri, duke u pasqyruar vlerat e të duket se ato vlera letrare të pa tjetërsuara, i fut brenda zemrës për t’i mbrojtur e për t’ju zgjatur sa më shumë jetën.


Ajo që të bënë përshtypje është se: Flori hedh dritë me dashamirësi mbi veprat e  personaliteteve më të shquara të kulturës shqiptare, pa mos harruar ata të shumtë të goditurit nga diktaturat.

Enciklopedist do ta quaja me mendim të kthjellë Flori Bruqi, sepse, Flori është ai që shpalos e shpërndan,  jep njohuri të gjithanshme nga të gjitha sferat si askush tjetër. Dua të theksoj se kemi përballë një njeri titan e s’jemi te mitologjia greke, por te njeriu i shquar, që ka çarë jetën si vigan me shpatë në dorë. Ka çarë rrugë të reja në fushë të veprimtarisë shoqërore, të kulturës, të shkencës etj. Duke i sjellë shërbime të mëdha literaturës shqiptare, njeri që dallohet për dhuntitë e tij të jashtëzakonshme; titan me penë në dorë e me mendje të ndritur të mendimit njerëzor.

E me sa kam vënë re gjatë leximeve, Flori ka karakterin dhe fuqinë e një enciklopedisti këmbëngulës, që nuk i shpëton asgjë pa kapur, pa studiuar qoftë edhe një presje.
ka njohuri e dije të paskajshme, një kulturë shumë të gjerë,  është i gjithanshëm ndaj meriton të zërë vendin e ta ngremë lart aty ku e ka vendin dhe ku meriton.

Në veprimtarin e këtij gjeniu çdo vepër e tij është e bukur dhe e harmonishme, gjë që të bie në sy  menjëherë, ku pasqyron artistikisht gjithçka që përfshinë brenda krijimtarisë aq të pasur dhe të mrekullueshme.

Prandaj puna dhe krijimtaria e tij është shumë e larmishme, zotëron dije të thella. Florin e gjen kudo; pranë të bukurës, pranë dhimbjes, pranë lotit. Kudo  gjen shpirtin e tij të palodhur bujar. Pra, për ta përmbledhur e rrethuar në një fjalë të vetme që ka erudicion.

Në shpirtin e ndjeshëm si prej artisti dhe në veprimtarinë e tij jetojnë të gjitha. Të gjitha ato që ka brenda tërësia e përjetimeve të thjeshta e të paqëndrueshme herë, herë psikike të njeriu siç janë: gëzimi, zemërimi, mallëngjimi, ngashërimi, shqetësimi, turbullimi etj.

Të gjitha këto emocione që shkaktohen e shfaqen nën ndikimin e mjedisit të jashtëm a të faktorëve të brendshëm, Flori të duket se i ka përjetuar, pastaj i ka kaluar te personazhet e tij. Apo, apo ka veshur aq bukur shpirtin bujar e të pavdekshëm të krijuesve shqiptar që nuk u heq një presje nga vlerat e tyre.

Kjo madhështi qëndron mbi çdo krenari dhe ka një rëndësi të veçantë për njeriun e penës, mbi njeriun e punës. Ndaj ai qëndron i fortë si shkëmb edhe përballë furtunave që; hera, herës i zënë këmbët dhe në kohë me diell.

Që ka veti shumë të shquara dhe të mahnit me veprat e tij, kjo është evidente, sidomos punët shkencore etj. Kështu të imponon respekt, të bën ta admirosh e ta nderosh, që pa ndrojtje më bën të besoj në fjalët e mia dhe, besoj se shquhet ndër  më të mirët.
Vetia e cilësia e të quajturës; poet, shkrimtar, apo arritjeve për të qenë i tillë, i merituar është dhe qëndron midis njerëzve me zemër të madhe dhe dukurive të shoqërisë, që u përgjigjen në mënyrën më të plotë, në shkallën më të lartë me përmasa e me forcë të jashtëzakonshme idealeve tona shoqërore e estetike; kësaj i thonë të quhesh i madhërishëm.

Këtu ndahen më së miri; e madhërishmja dhe e bukura apo dhe heroikja.KAMPET E PËRQËNDRIMIT DHE DEMOKRACIA

 

Jo, ore popull i mirë, jo...

 


BAJAME HOXHA – ÇELIKU

 

KAMPET E PËRQËNDRIMIT DHE DEMOKRACIA

 

Mjerë kush vuajti nën thundrën e komunizmit, dhe lum ai që mundi të mbijetojë me faqe të bardhë, pa u epur përballë përbindëshave të uritur për gjak njeriu. Është e lehtë të gjykosh e ta dënosh një popull vetëm se ai kërkon lirinë, dhe pse mendon më mirë e ndryshe nga ti. Tjetra: ai sistem shfrytëzues e vrastar kishte nevojë për krahun e punës falas. Prandaj, fatkeqësisht, këtë goditje e torturë, e hoqën djem, vajza, nëna shqiptare që patën forcën e shkëmbit për t’i përballuar, që më vonë mbyllën sytë në ofshama e dhimbje të mëdha torturash. Ah, sa më dhimbsen, edhe sot më pikon loti për ato nëna të mjera, që në njërën anë qanin djemtë burgjeve dhe pushkatimeve, në anën tjetër, qanin burrat e tyre kohë më parë të arrestuar e pushkatuar! Pale ne të tjerët, s’jemi fare në defter, që për 45 vjet me radhë, u tërhoqëm zvarrë internimeve nga injoranca dhe krimi. Zot, më vjen edhe më keq për popullin, që një pjesë e tyre, madje intelektualë nuk e kuptojnë gjenocidin që është ushtruar në Shqipëri. Janë shkelur ligjet, cilat ligje? Me çfarë e me cilët, përveçse të arrestuarve, do ta nxirrte kromin, me kë do të thante kënetat, me kë do të bënte fabrika e uzina e bujqësi për të cilat sot thonë: "I bëri Enveri ato mrekulli dhe i prishi demokracia".

Jo, ore popull i mirë, jo, asgjë të mbarë nuk bëri Enveri! 


 Enveri vetëm vrau e preu sa mundi popullin e vet. Ai i kishte mashat dhe nuk i digjte duart. Të gjitha ato, që ju i quani “mrekullitë e Diktatorit”, i ngriti i burgosuri, o popull! Ai bir nëne, që hante vetëm një pjatë supë me krimba në ditë, dhe që ishte i rrethuar nga policë kriminelë, të cilët, shpesh e flaknin nga muret e larta, ku binte i vdekur. Kur erdhi demokracia e rreme, të gjitha këto gërdalla po jepnin shpirt, ndodheshin në grahmat e fundit nga mungesa e lëndës së parë, nga ndryshku, e çdo gjë ishte e skaduar dhe e prishur. 


Se gati të konsumuara i sillte Kina, hekurishtet e veta, vetëm të lustruara në dukje, e nuk i rezistonin më kohës. Po e zëmë se nuk do të qenë prishur fabrikat, uzinat, kombinate etj., kush do të ishte ai budalla, që do vazhdonte të punonte pas demokracisë së rreme, për 5 euro në muaj? Apo e shtyjmë, hajde, 50 euro në muaj? Kështu ishin të destinuara të gjitha të vdisnin. Kur dallimi vetëm me Greqinë, pale shtetet e tjera, qe aq mahnitës! Pra, ishim mbrapa botës, fundi dhe mbeturina e botës, leckamanët e botës, Rroba arnuarit e botës, këmbëzbathurit e botës, Ishim turpi pafund i botës. Për fat të keq, ky popull, e piu gjithë kupën e mjerimit!

Që kur vajtën shqiptarët e parë në Francë, të mjerët u vërsulën dyqaneve ushqimore e magazinave të rrobave, si të babëzitur, ashtu si ishin dhe merrnin ashiqare. Dhe kur u sinjalizua drejtori i përgjithshëm, pyeti:- Kush janë këta kusarë të mëdhenj?

- Janë shqiptarët e ardhur me ambasadën!

E dini si ishte përgjigjja e tij?

- Lërini të marrin sa të duan, të hanë sa të duan, gjersa ta shuajnë urinë 45-vjeçare!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2020-09-27

Prostamid i testuar klinikisht për prostatën dhe ereksionin

 Punon pa pasur nevojë

për procedura poshtëruese mjekësore
U ndihmuan
28.573 burra
I rekomanduar
nga ekspertë
Trajtim
profesional

Prostata është një sëmundje
prej të cilës ju mund të keni vuajtur për shumë vite

pa e ditur madje, e cila zhvillohet, duke shkatërruar shëndetin tuaj, duke shkaktuar mosfunksionim erektil dhe madje duke përbërë kërcënim për vdekje

Sipas statistikave zyrtare të siguruara nga OBSH, çdo
mashkull mbi 30 vjeç vuan nga
prostata kronike.

Fakt:

Shifrat reale, sipas ekspertëve:
85% e burrave mbi 20 vjeç vuajnë nga
prostata kronike.

Kujdes!

Prostata kronik shpesh ndodh pa simptoma.

Simptomat kryesore të prostatitës janë vështirësia në urinim

organ

ndjesi djegieje dhe dhimbje kur
urinoni

ndjesi
urinimi të paplotë

nevojë urgjente
për të urinuar

urinim i shpeshtë gjatë natës
(më shumë se një herë në natë)

rrjedhje urine
pas urinimit

Simptoma të tjera të prostatës:

 • dhimbje në uretër
  dhe pjesën e poshtme të barkut
 • humbja e
  dëshirës seksuale
 • ereksione të dobëta dhe të dobëta
 • dhimbje gjatë marrëdhënies seksuale
 • derdhje e parakohshme
 • temperaturë e lartë e trupit
  (deri në 39-40).

Bëni një test të shpejtë, të thjeshtë dhe përcaktoni gjendjen
e prostatës tuaj

Pyetësori për vlerësimin e ashpërsisë së simptomave te burrat me prostatë kronike.
Indeksi i Simptomave të Prostatitës Kronike i Instituti Kombëtar Shëndetësor

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Në javën e fundit, a keni përjetuar ndonjë dhimbje ose siklet në pjesët e mëposhtme?

Pjesa midis rektumit dhe testikujve (perineum)

Testikuj

Kokën e penisit (nuk ka të bëjë me urinimin)

Nën bel, në pjesën pubike ose fshikëzës

Pyetja e radhës

Çaji Prostamid:
Fitorja ndaj
prostatës në 3 hapa!

product

Dinamika e
përgjigjeve inflamatore

pa Prostamid

me Prostamid

grafic

Heq dhimbjen dhe inflamacionin

Brenda disa ditësh, dhimbja, inflamacioni dhe ngërçet zvogëlohen; me përdorim të rregullt, ato zhduken gradualisht

Lehtëson urinimin

Përbërësit bimorë të çajit të Prostamid zgjerojnë traktin urinar, nxisin zbrazjen e rregullt dhe të plotë të fshikëzës - pa vizita gjatë natës në tualet, pa dhimbje dhe pa siklet

Ndalon prostatën

Qelizat dhe organet e prekura
e sistemit gjenitourinar rifitojnë
funksionin e tyre normal.
Rikthehet qarkullimi i shëndetshëm
i gjakut në legen.
Rikthehet funksioni seksual.
Rezultatet janë të qëndrueshme.

Porosit tani

Pse ekspertët rekomandojnë çajinProstamid

si një suplement për trajtimin e prostatës?

 • Heq inflamacionin dhe dhimbjen
 • Qetëson ënjtjen
  e prostatës
 • Shkatërron bakteriet
  patogjene
 • Përmirëson qarkullimin e gjakut,
  eliminon ngecjen në legen
 • Ripërtërin shpejt muret
  e enëve të gjakut
product
 • Pastron dhe ripërtërin venat e gjakut
  në legen
 • Heq mpiksjen e gjakut, hollon gjakun
 • Shëron mukozën
  e sistemit urogjenital
 • Rikthen epshin, ereksionet
  dhe nxit seksin
 • Nxit sistemin imunitar dhe
  rezistencën e trupit
  ndaj stresit
Punon pa pasur nevojë
për procedura poshtëruese mjekësore
U ndihmuan
28.573 burra
I rekomanduar
nga ekspertë
I testuar
klinikisht

Si e lufton Prostamid prostatën

Jozef S., Ekspert i shëndetit për burra Shef i Klinikës së Urologjisë

Falë një kombinimi të balancuar të
bimëve medicinale, Prostamid është efektiv
ndaj shkaqeve kryesore të prostatës
si dhe simptomave të tij.

Falë efektit antibakterial dhe antiseptik të Prostamid,
ai shkatërron bakteret patogjene
dhe mikroorganizmat që shkaktojnë prostatën.
Kjo do të thotë që Prostamid eliminon shkakun rrënjësor të sëmundjes.

imgAi ka veti
anti-inflamatore,
antioksidante
dhe forcuese të enëve të gjakut
Prostamid 
nxit
rikthimin
e mikroqarkullimit në indet
e gjëndrës së prostatës. Si rezultat,
shëndeti i organeve dhe funksionet rikthehen plotësisht.

Falë veprimit diuretik të Prostamid, eliminohen çrregullimet urinare: zvogëlohet frekuenca e urinimit, veçanërisht gjatë natës dhe rritet rrjedha e urinës. Sikleti, ndjesitë e djegies, ndjesia e zbrazjes të paplotë të fshikëzës dhe ndjesitë e tjera të pakëndshme eliminohen. Procesi i urinimit bëhet më i lehtë.

Rivendosja e funksionit të prostatës dhe zgjerimi i uretrës që u ngushtua si rezultat i inflamacionit dhe ënjtjes, kontribuojnë në rikthimin e jetës normale seksuale dhe fertilitetit .

Përdorimi i Prostamid nga burrat e moshuar, çrregullimet e urinimit të të cilëve shoqërohen me prostatë kronike ose adenoma të prostatës, të vërejtura për një kohë të gjatë, përmirësojnë ndjeshëm cilësinë e tyre të jetës .

Përdorimi i Prostamid në rastet e prostatës kronike, të ndërlikuara nga çrregullimet seksuale, siguron një trajtim shumë efektiv. Marrja e një kure të plotë të Prostamid ju lejon të shmangni përkeqësimin e prostatës dhe çrregullimeve seksuale të lidhura.

Ekspertë të Pavarur rreth
çajit Prostamid

expert

Jozef S.

Shoqata Evropiane e Urologëve

expert

Gjergj

Profesor i Asociuar i Urologjisë, me përvojë 13 vjeçare

expert

Mishael

Farmacist

expert

Uro-Med

Urologji
Klinikë

Shoqata jonë ka miratuar përdorimin e Prostamid. Ky produkt natyral e bën të panevojshëm operacionin dhe masazhin.
Prostamid është plotësisht i natyrshëm, kështu që menjëherë fitoi besimin e anëtarëve të Shoqatës sonë. Ne e rekomandojmë atë për prostatën kronike
dhe akute, adenomën e prostatës, çrregullimet e funksionit seksual, infertilitetin dhe ndryshimet në lidhje me moshën
në sistemin gjenitourinar.

Porosit Prostamid

Prostamid është efektiv falë
përbërjes së tij plotësisht organike

product
 • Rrënjë hithre
 •  
 • Gjethet e boronicës
 •  
 • Gjethet e thuprës
 •  
 • Lëvore aguliçe
 •  
 • Rozmarinë
sostav

Rrënjë hithre

Lehtëson përkeqësimet e prostatës, ul inflamacionin dhe shkatërron patogjenët. Përmirëson ereksionin

Prostamid ka fituar besimin e ekspertëve

3

Çmimet
ndërkombëtare

Në vitin 2018 dhe 2019, çaji Prostamid fitoi çmime klinike dhe farmakologjike në nominimet “Trajtimi i prostatës” dhe “Efikasiteti urologjik”. Studiuesit që vlerësuan efektivitetin e çajit të Prostamid fituan edhe çmime dhe grante.

9

5

%

e komenteve
pozitive

Sipas rezultateve të anketës së 16,547
pacientëve, e kryer nga Shoqata Ndërkombëtare
e Urologëve, gjatë së cilës pacientët vlerësuan
efektivitetin dhe sigurinë e barnave të përdorura
për trajtimin e prostatës kronike dhe akute.

Efektiviteti i lartë është vërtetuar nga provat klinike!

Provat klinike të çajitProstamid

Të dhëna nga një gjykim i dyfishtë, i rastësishëm, i kontrolluar nga placebo.
U studiua një grup prej 2,678 burra të moshës 18 deri 80 vjeç:

Farmakologji

% e përmirësimeve

Rezultatet

Eleminimi i inflamacionit, ënjtjes dhe dhimbjes në ijë dhe zonën e legenit (ulje e numrit të ankesave)

82%
check

Eliminimi i dhimbjes dhe siklet gjatë urinimit dhe derdhjes (ulje e numrit të ankesave)

79%
check

Përmirësimi i shëndetit të gjëndrës së prostatës
(bazuar në analizën e lëngut prostatik dhe ultrazërit)

86%
check

Përmirësimi i ereksioneve, rritje e kohëzgjatjes së marrëdhënieve seksuale (bazuar në Indeksin Ndërkombëtar të Funksionit Erektil)

78%
check

Përmirësimi i përgjithshëm i shëndetit, forcimi i funksionit imunitar (bazuar në testet e gjakut dhe imunogramin)

87%
check
Porosit Prostamid

Njerëz të vërtetë, rezultate reale

author-img

Andi, 36

10 vjet më parë u diagnostikova me prostatë kronike. Me kalimin e kohës, mësova të jetoja me të. Por kur gruaja ime dhe unë donim një fëmijë, pati probleme me ngjizjen. Analizat treguan se jam infertil - cilësi e dobët e spermës dhe prostatë. Fillova të kërkoj një trajtim për këtë sëmundje. Nuk kam dashur të helmoj veten me medikamente kimike, ndaj dhe doja të përdor diçka natyrale. Si mënyrën e fundit, rashë dakord për operacion. Për fat të mirë nuk arrita këtu - lexova për çajin Prostamid në një forum mjekësor. E piva për 2 muaj, disa gota në ditë, në kombinim me ilaçe të tjera dhe tani jam plotësisht i shëndetshëm! Rezultatet e testit treguan që nuk kam më prostatë. Dhe më e rëndësishmja: gruaja ime është shtatzënë!

author-img

Mishael, 45

Kohët e fundit u diagnostikova me prostatë. Unë jam 45 vjeç dhe ende dua të ndihem burrë. Mësova për çajin e Prostamid në kohën e duhur, përpara se sëmundja të bëhej kronike. E ndjeva efektin pas 2 kurave. Pas 2 javësh dhimbja iku, ereksioni u rikthye. Tani natën shkoj në tualet 1-2 herë (dikur shkonte 5 herë). Edhe ndihem mirë, 8 pikë nga 10. Shpresoj që brenda një muaji të bëhen 10 pikë!

author-img

Aleks, 28

Kam pasur prostatë kronike pas shërbimit tim në ushtri. Dhimbja ishte aq e keqe në gjashtë muajt e fundit sa nuk mund të mendoja as për seks me gruan time. Për fat të mirë, ajo ka një mik mjek që i rekomandoi Prostamid. Një muaj më vonë, unë isha i aftë sikurse një violinë. Nuk kam më dhimbje dhe urinoj normalisht. Dhe jeta ime seksuale është rikthyer!

A e keni marrë Prostamid? Na tregoni për përvojën tuaj!

Lini një koment

Si ta përdorni Prostamid

product
 • Shtoni 3 lugë çaji në 100 ml ujë të valuar dhe vendoseni në zjarr për 15 minuta. Pastaj ftoheni pijen për 15-30 minuta në një enë të mbyllur, kullojeni dhe pijeni
 • Bëjeni këtë 2 herë ose më shumë në ditë për 1 muaj
 • Nëse është e nevojshme, përsëritni kurën pas 2 javësh

Konsulenti ynë do t'ju rekomandojë kohëzgjatjen optimale të trajtimit për ju bazuar në moshën tuaj,
fazën e sëmundjes, gjendjen e përgjithshme shëndetësore dhe faktorët e tjerë. Këshilla jonë mjekësore është falas.

Merrni
këshilla mjekësore

Porosit tani Prostamid është e lehtë

image

Plotësoni një formular të thjeshtë
duke dhënë emrin dhe numrin e telefonit tuaj

Konfidenciale

image

Specialisti ynë do t'ju telefonojë
dhe konfirmojë të gjitha detajet me ju

Anonim

image

Ju paguani pas
marrjes së porosisë tuaj

E sigurt

Porosit tani

Trajtimi i prostatës nuk duhet të shtyhet

Format e përparuara të prostatës çojnë në impotencë të pakthyeshme, paaftësi dhe vdekje.
Ndërsa lexoni këtë, në Shqipëri pasojat te burrat e prekur me prostatë

17
të patrajtuar

Pse të rrezikoni shëndetin, lumturinë dhe mirëqenien e familjes suaj?

Pandeli Majko

  Prof.dr. Eshref Ymeri   Pandeli Majko në vazhdën e tradhtisë së Enver Hoxhës dhe të Hysni Kapos   Në faqen e internetit të gazet...