Kosova vazhdon të jetë e bekuar me shumë bukuri të fshehta e pasuri nëntokësore.: Në Deçan, banorët u habitën çfarë panë brenda saj

Një shpellë është zbuluar së fundi në Belle të komunës së Deçanit, e që habit me bukurinë që ka përbrenda.


Banorët kanë thënë se në këtë shpellë të sapozbuluar madje shihen edhe gjurmë të njerëzimit, që kanë qenë aty brenda.


Sipas tyre, nën shpellë mund të ketë edhe liqene dhe minerale të shumta, që janë pasuri për vendin.
Ata kanë bërë thirrje nga institucionet që të nisin hulumtimet dhe të zbulojnë brendësinë e kësaj shpelle marramendëse.

Për më shumë, ata kanë dërguar pamje të shpellës nga brenda

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)