Gëzuar Shqipëri natyrore 2018-ta!

Image result for shqiperia natyrore

Nga Flori Bruqi


Shqipëria natyrore feston ndërrimin e viteve

NëTiranë,Prishtinë,Shkup,Tetovë,Gostivarë,Pejë,Mitrovicë,Prizren,Shkodër,Ulqin,Tuz,Bujanovcë,
Preshevë,Medvegjë,Gjakovë,Burim,Deçan ishte epiqendra e festimeve, ku pjesëmarrësit në koncertin e organizuar nga shumë shoqëri-kulturo artistike shijuan edhe spektaklin e fishekzjarreve dhe rrokën gotat në sekondat e para të këtij viti-2018!Me fishekzjarre ky vit u prit gjithashtu në shumë katunde të vendit.


Fatmirësisht deri më tani nuk ka raportime për ndonjë incident, ndërkohë që Policia  thotë se është në gatishmëri maksimale me masa sigurie shtesë.


Lexoni edhe:


Serbia duhet ta dijë së Shqipëria Natyrore është realitet!!!


https://atunispoetry.com/2017/12/09/serbia-duhet-ta-dije-se-shqiperia-natyrore-eshte-realitet-nga-flori-bruqi/

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)