Hetime nga prokuroria për pajisje përgjuese në zyrën e ministrit të Brendshëm të Shqipërisë,Saimir Tahiri

Nga të dhënat paraprake të prokurorisë mësohet se hetimet kanë nisur edhe pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit e kësaj ministrie në lidhje me dyshimet për një pajisje të tillë

Hetime nga prokuroria për pajisje përgjuese në zyrën e ministrit Tahiri

Tahiri reagon pas raportimeve të medieve të huaja për trafikimin e armëve

Prokuroria në Tiranë ka nisur hetimet pas informacioneve dhe pretendimeve për një pajisje përgjuese në zyrën e ministrit të Brendshëm të Shqipërisë, Saimir Tahiri, raporton Anadolu Agency (AA).

Nga të dhënat paraprake të prokurorisë mësohet se hetimet kanë nisur edhe pas kallëzimit të bërë nga drejtuesit e kësaj ministrie në lidhje me dyshimet për një pajisje të tillë.

Ministria e Brendshme përkohësisht është zhvendosur në ambientet e Gardës së Republikës, për shkak të rikonstruksionit të godinës ekzistuese në qendër të Tiranës.

Ndërkohë kujtojmë se disa ditë më parë ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, nëpërmjet një statusi në profilin e tij në Facebook pretendoi për një pajisje të tillë në zyrën e ministrit Tahiri.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)