Sonte në 20.30 rihapet pas një viti TK/ Mehdi Malkaj rikthen në skenë shfaqjen ‘Marr guximin’

Sonte në 20.30 rihapet pas një viti TK/ Mehdi Malkaj rikthen në skenë shfaqjen ‘Marr guximin’


Sonte në 20.30 rihapet pas një viti TK/ Mehdi Malkaj rikthen në skenë shfaqjen ‘Marr guximin’

Artistë dhe qytetarë do të mblidhen këtë mbrëmje në sheshin para Teatrit Kombëtar, këtë herë jo vetëm për ta mbrojtur nga bandat në pushtet, por për të shijuar edhe një shfaqje teatrale, pas shumë kohësh pezullim aktiviteti.

Do të jetë artisti Mehdi Malkaj që do të sjellë në skenë shfaqjen ‘Marr guximin’ me skenar të Vangjel Kozma.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)