Ja bisedat në mes të Xhezair Shaqirit-Komandant Hoxhës dhe Mirsad Ndrecaj?Ja bisedat në mes të Komandant Hoxhës dhe Mirsad Ndrecaj? (Foto)

Bozhinovski zbuloi biseda midis Komandant Hoxhës dhe Mirsad Ndrecaj

Gazetari Zoran Bozhinovski
Gazetari kontrovers, Zoran Bozhinovski, në profilin e tij në Facebook thotë se ka nxjerr bisedat midis Xhezair Shaqirit-Komandant Hoxhës, dhe Mirsad Ndrecaj nga Grupi i Kumanovës.
Dihet, Komandant Hoxha disa herë kishte mohuar se kishte pasur kontakte me Ndrecajn e Beg Rizajn. Por, Bozhinovski thotë se ka dëshmi nga komunikimet e tij në Viber, Facebook, Skype dhe telefon, transmeton Telegrafi.
Mirsad Ndrecaj e akuzon Komandant Hoxhën si përkrahës i Ali Ahmetit, si dhe kërkon që ta përkrahe edhe për një aksion ushtarak. Në bisedë e sipër, Hoxha ia përmend podrumin, takimin ku Mirsad Ndrecaj ka kontraktuar sulmin në Kumanovë.
Për më shumë, shikojini fotot.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)