Millosheviq është gjallë në Rusi me familje…

Nga Flori Bruqi Admirali kroat  Davor Domazet Lošo

Admirali ushtarak  Davor Domazet Lošo  së bashku me dy gjeneralë të tjerë kroat, kanë mbajtur ligjërata në një asamble të përgjithshme në Kroaci, shkruajnë mediat serbe.


HRVATI TVRDE! SLOBODAN MILOŠEVIĆ JE ŽIV: Zakopali prazan sanduk

Davor Domazet Lošo dha një deklaratë shokuese kur tha se kasapi i Ballkanit  Sllobodan Millosheviç mund të jetë gjallë, pasi sipas tij, arkivoli i tij në vitin 2006 ishte bosh.

Rezultate imazhesh për a eshte gjalle sllobodan millosheviqi

“Arkivoli në funeralin e Millosheviqit në vitin 2006, ishte bosh. Nuk është e garantuar se Millosheviq është varrosur nën një pemë bliri në Pozharvec. Ai mund të jetë gjallë”, ka thënë ai.

I
Së bashku me gjeneralët tjerë, ligjërata e tyre ishin kryesisht rreth luftës në Kosovë e në Kroaci


Rezultate imazhesh për a eshte gjalle sllobodan millosheviqi


Dyshimi se diaktorit Milosheviq pas “vdekjes” ende është gjallë dita ditës shtohen. Sidomos pas asaj se në trupin e tij u gjet një drogë që shkakton një gjendje hutimi të përgjithshëm, e cila i kishte shkaktuar “vdekjen e përkohshme”.

Veç kësaj, të vërtetës më shumë i afrohet edhe fakti se askush nuk do të zhvarrosë trupin e tij për të mohuar ndonjë numër të teorive konspirative dhe dyshimin se Sllobodan Millosheviçi ende është gjallë


Pa dyshim “vdekja” e tij është shumë më e përshtatshme. Megjithatë, fakti që askush nuk e ka parë kufomën e tij “live” me përjashtim të patologëve holandezë, rusë dhe serbë.Nuk është çudi që edhe vdekja e Sllobodan Millosheviçit ende të lidhet me histori të ndryshme.


https://www.kurir.rs/vesti/politika/2739965/hrvati-tvrde-slobodan-milosevic-je-ziv-zakopali-prazan-sanduk


Burimet nga ICTY nga Haga thonë se më 11 mars të vitit 2006 sipas informacioneve nga njësia e paraburgimit në burgun Sheveningen është kumtuar lajmi se vdiq presidenti i Serbisë dhe Jugosllavisë, Sllobodan Milosheviç.

Është e qartë se të gjithë këtë kohë përhapën historinë se si vdiq Millosheviçi në paraburgim në Hagë, por vdekjen e tij e bënë në të vërtetë në ato momente kur priteshin dëshmi të mëdha.
Që Millosheviçi u varros në një vend mjaft të pazakontë, që askush nuk e ka parë kufomën e tij..këto janë thënë për varrin e tij deri sot.


Nuk është e pamundur që Millosheviçi dhe gjithë familja e tij (gruaja , vajza, djali dhe vëllai jetojnë në Rusi).


MIRA MARKOVIĆ OTKRILA TAJNU KAKO JE PORODICA MILOŠEVIĆ PREŽIVELA ATENTAT NA AUTO PUTU: Stajali smo pored slupanog auta, niko nije hteo da nam stane, a ja pitam Slobodana gde je moj cvet iz kose

Veç kësaj presidenti aktual serb, Tomislav Nikoliç para disa ditësh kishte akorduar për t’i dhënë amnisti të vesë së diktatorit serb, Mirjana Markoviçit dhe birit të saj, edhe pse janë në listën e Interpol-it.
Kryetari  serb, Slobodan Millosheviq, i cili u gjykua edhe në Tribunalin e Hagës, thuhet se është ende gjallë dhe jeton në Rusi. 
Kështu  po pretendon profesori nga Beogradi, Velimir Abramoviq.


Sipas tij, Millosheviqi ishte profil ideal për periudhën transitore midis komunizmit dhe nacionalizmit.

“Ku është Millosheviqi dhe Mira, ky çift bashkëshortor. Millosheviqi asnjë fjali gabim nuk e ka thënë . Por debatoi me disa dëshmitarë, është tallur dhe ka shkuar në Rusi. Pse ku është Millosheviqi ndoshta është në Pozharevc, kush e ka bërë atë obduksion, kush i ka konstatuar të gjitha këto…”, u shpreh Abramoviq për një televizion serb.


Ndryshe, e bija e ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, pretendoi se babai i saj, kasapi i Ballkanit, nuk ka vdekur nga ndonjë sëmundje, por është vrarë në qelinë e tij në Hagë, ku po edhe po gjykohej për krime lufte të kryera në Kosovë, Bosnje e edhe në Kroaci.

“Është shumë e mundur se Sllobodan Millosheviq të ketë vdekur një ditë më herët se që është publikuar në versionin zyrtar, por trupi i tij është mbajtur me qëllim në qelinë E 04 disa orë në mënyrë që të avullohet bari për lepër “Rifampicin”, i cili i është dhënë për ta vrarë”.

Këto përfundime i paraqet në librin “Anatomia e vrasjes gjyqësore” autori Dr. Vukasin Andriq, njëri nga mjekët e Millosheviqit, e në këtë libër ka punuar edhe Marija Millosheviq si redaktore.
PRIJATELJ MIRE MARKOVIĆ OTKRIO DA LI ĆE JE SAHRANITI U SRBIJI: Marko mi je poslao poruku, ovako on i Marija podnose SMRT MAJKE
“E helmuan me bari për lepër”

Trupi i Sllobodan Milosheviqit u gjend të shtunën në mëngjes më 11 mars 2006. Sipas raportit zyrtar, vdekja besohet se ka ndodhur në mes të orës 7 dhe 9:45, mirëpo, autori i librit pretendon se koha e vdekjes është kontestuese, sepse ekzistojnë dyshimet se Millosheviq ka vdekur më 10 mars në mbrëmje.

Në libër pretendohet se toksikologu holandez Donald Uges ka konstatuar se rezultatet e gjakut nga janari 2006 tregojnë praninë e “rimfapicinit”, i cili neutralizon efektin e barërave kundër shtypjes së lartë të gjakut. Pikërisht ky rezultat ka ngritur dyshimin se Millosheviqi “është helmuar me ushqim apo me ujë një kohë të gjatë”.

Mediat serbe publikojnë pamje ku Millosheviq shfaqet i gjallë në Serbi 


Dyshimi se diaktorit Milosheviq pas “vdekjes” ende është gjallë dita ditës shtohen. Sidomos pas asaj se në trupin e tij u gjet një drogë që shkakton një gjendje hutimi të përgjithshëm, e cila i kishte shkaktuar “vdekjen e përkohshme”.

Veç kësaj, të vërtetës më shumë i afrohet edhe fakti se askush nuk do të zhvarrosë trupin e tij për të mohuar ndonjë numër të teorive konspirative dhe dyshimin se Sllobodan Millosheviçi ende është gjallëPa dyshim “vdekja” e tij është shumë më e përshtatshme. Megjithatë, fakti që askush nuk e ka parë kufomën e tij “live” me përjashtim të patologëve holandezë, rusë dhe serbë.Nuk është çudi që edhe vdekja e Sllobodan Millosheviçit ende të lidhet me histori të ndryshme.Është e qartë se të gjithë këtë kohë përhapën historinë se si vdiq Millosheviçi në paraburgim në Hagë, por vdekjen e tij e bënë në të vërtetë në ato momente kur priteshin dëshmi të mëdha.

Që Millosheviçi u varros në një vend mjaft të pazakontë, që askush nuk e ka parë kufomën e tij..këto janë thënë për varrin e tij deri sot.

Nuk është e pamundur që Millosheviçi dhe gjithë familja e tij (gruaja e ndjerë  , vajza, djali dhe vëllai jetojnë në Rusi).

Veç kësaj presidenti aktual serb, Tomislav Nikoliç para disa ditësh kishte akorduar për t’i dhënë amnisti të vesë tashme të ndjerë të diktatorit serb, Mirjana Markoviçit dhe birit të saj, edhe pse janë në listën e Interpol-it.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)