Covid 19 në Francë dhe Maqedoni Veriore

Paris Franca gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 523 viktima të tjera nga koronavirusi i ri (COVID-19), shifër më e lartë në 6 muajt e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA). Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 628 raste të tjera të koronavirusit të ri (COVID-19), duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve nga ky virus në 27.827, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, në vend gjatë ditës së fundit po ashtu u regjistruan 15 viktima, me çka numri i viktimave nga ky virus është rritur në 949. Numri i pacientëve të shëruar nga virusi është rritur në 19.479, përfshirë 531 pacientët e shëruar gjatë ditës së fundit. Numri i rasteve aktive aktualisht është 7.399. Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë kryer 2.236 teste të dyshuara për COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të testeve të kryera në 238.011.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)