Gianni Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Shoqatës së Futbollit (FIFA), Gianni Infantino,, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19)

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Shoqatës së Futbollit (FIFA), Gianni Infantino, ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA). Organi drejtues i futbollit në botë njoftoi se ekzekutivi 50-vjeçar zvicerano-italian ka simptoma të lehta dhe është vendosur në karantinë për dhjetë ditë. Infantino u zgjodh president i FIFA-s në vitin 2016, ndërsa vitin e kaluar u rizgjodh për një mandat tjetër katër-vjeçar. Para se të shërbente në FIFA, Infantino punoi për UEFA-n, organin drejtues të futbollit të Evropës.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)