SHBA, rritet në 231.174 numri i të vdekurve nga COVID-19

SHBA, rritet në 231.174 numri i të vdekurve nga COVID-19 Të dhënat nga faqja e internetit "Worldometer" tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur për 76.100, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 8.966.581 Mücahit Oktay | 27.10.2020 SHBA, rritet në 231.174 numri i të vdekurve nga COVID-19 New York Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA është rritur në 231.174, prej të cilëve 663 kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, transmeton Anadolu Agency (AA). SHBA vazhdon të mbetet vendi me numrin më të lartë të rasteve të konfirmuara dhe të viktimave. Të dhënat nga faqja e internetit "Worldometer" tregojnë se në 24 orët e fundit, numri i të infektuarve me koronavirus në SHBA është rritur për 76.100, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 8.966.581. Ndërkaq, në mbarë vendin, deri më tani janë shëruar mbi 5,83 milionë të infektuar, ndërsa numri i testeve ka arritur në mbi 134 milionë. Aktualisht, shteti i Teksasit është më i godituri në SHBA, me 920,454 raste të konfirmuara, ndërkohë që numri më i lartë i vdekjeve është regjistruar në New York, me gjithsej 33.580 viktima. Pas SHBA-së, numrin më të madh të të infektuarve e kanë regjistruar India me mbi 7,94 milionë raste dhe Brazili me mbi 5,41 milionë.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)