LETËR NGA USHTARAKU SHQIPTAR ADEM AVDIA!!!!

Adem Avdia

    ADEM AVDIA :Kur lexon shumë, ke edhe çfare u thua te    tjereve !
I nderuar Zoti Flori !

Me shume mirenjohje e ndjenje respekti po te shkruaj, duke Ju falenderuar per takimin aq te ngrohte e miqesor qe Ju realizuar me mua ne Kukes.

Sa me shume qe kalon koha, aq me shume reflektoj e mendoj se Ju jeni nje figure qe jo vetem krijoni e grumbulloni shkrime te spikatura artistike, po keni edhe nje Zemer te madhe ku nuk ka vend ndjenja e inatit, smires e hakmarrjes, por buron ndjenja e harmonise, mardhenjes e sinqeritetit.

Foto: Ku ka me mire se te besh ART me Libra e Muzike !
        ADEM AVDIA: Ku ka me mire se te besh ART me Libra e Muzike ! 

Kete e pashe ne takimin me Ju, ku une u ula me mendime tjera e pas bisedes me Juve, u ndava me mendime krejt te ndryshme.
Foto: Mos ngre Zërin, perdor Argumentin !
                       
                           ADEM AVDIA:Mos ngre Zërin, perdor Argumentin !


Ju i pertypet te gjitha ato qe biseduam, edhe pse ndofshta nuk ishe dakord, por kete per hir te takimit, bisedes e miqesise se brishte qe po krijohej mes nesh.

Foto: Deri kur........ ?
                                               ADEM AVDIA:Deri kur........ ?


Une vazhdoj te reflektoj per takimin me Ju. Kush jam une, qe po bej debat e shtroj probleme ne kundershtim te hapur me tuajat. Ju jeni i madh, jo se ju thone, por e keni krijuar vete madheshtine, me punen Tuaj, me veprat Tuaja, me shkrimet Tuaja e me takimet Tuaja. Edhe pse une apo dikush tjeter flet e shkruan, ju nuk e humbni madheshtine dhe emrin e krijuar, ate tanime e keni dhe vetem duhet ta rrisni, kuptohet me pune e krijimtari.
Foto: Kur lexon shumë, ke edhe çfare u thua te tjereve !
              ADEM AVDIA:Kur lexon shumë, ke edhe çfare u thua te tjereve !

U gezova shume per dhuratat Tuaja. Ato jane te pamase. Dergova nje kopje te TV Kukesi e nje kopje te Bibloteka Kombetare Kukes.

Foto: Keshtu Aksidenti eshte i shmangur !Ne bibloteke me thane se "Mirenjohje" japim per disa libra, jo vetem per nje Liber, megjithate jeni i ftuar ne aktivitete te Biblotekes, ndofshta ne Prill per "Diten e Librit", etj qe Ju mund t'i kordinoni vete me Bibloteken Kukes. Gjithmone nese ka interes promovimi apo letrar ne mes.


Foto: Ja, një nder qindra arsye, pse duhet te lexosh Libra !

        ADEM AVDIA:Ja, një nder qindra arsye, pse duhet te lexosh Libra !

Gjithsesi, une jam ky qe jam. "Rebel" i vogel per gjera te vogla. 20 Shkurti kaloj shume mire dhe une u gezova sikur kalova nje dert te madh. Shpatulla te vogla per barre te madhe. Me mire t'i leme "Dordolecet" te punojne edhe pak. Koha eshte sheruesi me i mire. Ajo vendos vete diagnozen dhe i tregon vendin gjithkujt.

Foto: “Në djall shkoftë e gjithë politika nëse ajo nuk i shërben njerëzve”.
   Ish - kancelari i Gjermanisë, Willy Brand

      “Në djall shkoftë e gjithë politika nëse ajo nuk i shërben njerëzve”.
                         Ish - kancelari i Gjermanisë, Willy BrandMe shume nderime e respekt.

Adem Avdia, Kukes

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)