Zogu" i Tunes mbush diskotekat...


Tuna ne "Diamond Club" Ferizaj
Tuna me “zogun e saj” mbush diskotekat

Hiti i momentit dhe shume i lakuar e jo vetem i degjuar eshte kenga “Fenix” ngaTuna dhe Cozman. Shakate me fjalen “‘Zogu i Tunes” dhe shqiptimi i shumte ne kengen e re ka bere qe Tuna te jete kengetarja me “in” e momentit.

Vetem pak dite me pare, ashtu sic po e shihni ne foto, ne qytetin e Ferizajt, ne nje disko te madhe qe mban emrin “Diamond Club”, kengetarja shkupjane ka bere superspektakel. Organizatoret edhe ne posterat me Tunen bejne lojera fjalesh, madje arrinin deri aty saqe ne foto te vendosnin edhe nje zog te vertete pule, per te thene se Tuna do te jete e ftuar.

Altuna Sejdiu.2 150x150 Ja si maskohet Altuna Sejdiu
Tuna tregon se ka blerë një paruke të zezë me fije floku natyralë dhe ndonjëherë kur dua të maskohem që të dal diku e vendos.

Këngëtarja shpreht se të rrallë janë ata që mund të më njohin, sepse me të vërtetë më transformon shumë, e për këtë më kanë bërë shumë njerëz komplimente”.


Tuna mesa duket shqetësohet ose bezdiset nga reagimet e njerëzve në rrugë, market, lokale e pub…
Për momentin është duke u ralizuar projekte të reja muzikore të cilat do të publikohen dhe do të bëhen publike për adhuruesit e saj.

Bukroshja Altuna ka ber te ditur per te gjithe fansat se u është kthyer orëve të solo-këndimit dhe sportit, elemente që thotë se e ndihmojnë të ndjehet më mirë në skenë dhe më energjike.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)