Keni hapur faqe porno gjatë 2015-ës? Ja ç’do t’ju ndodhë

Shihni faqe porno? Mos kini turp, por lexoni me kujdes atë që duam t’ju themi. Sipas një hetimi që ka bërë Motherboard, kanal i Vice i specializuar në shkencë dhe teknologji thotë se “nëse gjatë vitit 2015 keni parë faqe porno edhe në mënyrë të fshehtë duhet të qëndroni gati sepse shumë shpejt mund të publikohet emri yt bashke me ato që ke parë”.
Një alarm i madh që mund të konsiderohet skandali më i madh seksual online në të gjitha kohërat. Hakerat kanë qenë të aftë të zbulojnë një mënyrë për të gjurmuar faqet porno dhe të memorizojnë në një database të dhënat e personave që kanë vizituar këto faqe. Ata kanë në plan që këtë database ta bëjnë publik dhe kushdo mund të kërkojë të dhëna me anë të Facebook apo e-mail për jetët private të të tjerëve. Brett Thomas, shpjegon si ka ndodhur kjo.
“Çdo portal që viziton ka qenë i aftë të hyjë sadopak në të dhënat e brouserit tënd. Aty janë marrë pastaj faqet që ke parë duke nisur nga Facebook, New York Times apo Pornhub".

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)

Legjenda e Mujit dhe Halilit