Edi Rama i majte apo palaco !?


Nje shkrim nga Jonus RemeQe nga Emerimi i Partise “Rilindje” shihet qarte se kemi te bejme me nje rilindje , nje reformim te Partise Se Punes , te diktatorit Enver Hoxha zevendesi i tij autokrat quhet Edi Rama , cfare risolli ne jete Edi Rama me Rilindjen e tij , asgje me pak se rilindjen e burokracise , korrupsionit , totalitarizmit dhe diktatures psikologjike dhe fizike ndaj popullit! Edi Rama ndryshe nga shoku i tij Enver Hoxha e ka kthyer Shqiperine ne Kanabistan pra e ka thyer drogen ne monopol ky eshte nje inovacion ne dobi te tij dhe maniakeve te droguar si puna e tij ! Pervec se nuk ja ka idene se cfare eshte e majta edhe nuk eshte aspak i majte eshte nje hajdut dhe zaptues bashkepunues me Shokun e tij Erjon Veliajn njeriun qe propagandon se po ringjall Tiranen duke dhunuar dhe zaptuar shtepite e shume familjeve ne Astir e ne Bregun e lumit duke i dhunuar ata psikologjikisht dhe fizikisht , verehet qarte tipari i tyre diktatorial dhe dhunues ne momentin qe dhunojne disa banore si gjithe te tjeret qe jane ne procedure legalizimi dhe per me teper edhe femijet e tyre nepermjet gazit lotsjelles por me e rende se kjo eshte infektimi propagandues i ERTV qe ofendon IQ e popullit kinse po i informon ata se Shqiperia po Ndryshon , kjo eshte e vertete po ndryshon dhe po shkon ne gremine ! Edi Rama ndryshe nga te majtet e tjere qe pavaresisht ideologjise se tyre politike ofrojne mundesi sociale , jo vetem qe nuk i ka ofruar keto mundesi por e ka zhytur popullin thelle

Duke u mundesuar keto sherbime vetem “lumpen proletareve” te tij te cilet nuk jane tjeter vetem disa lajkatare qe kane shitur dinjitetin e tyre dhe paguhen per te komentuar ne statusin e tij “Edver Ramen” i cili ndryshe nga i majti Bernie Sanders qe kerkon taksimin e Korporatave ne Shba , ky takson ketu ne Shqiperi biznesin e vogel dhe per me teper torturon ate xhajen qe shet cigare te hapura buze rruges duke i marre kafshaten e bukes , dhe keto para per cudi shkojne tek korporatat dhe bizneset e tij ose ke vila e tij luksoze , ndoshta i perdor edhe per konsumin e tij ditor si narkoman qe eshte , Ne Shqiperi te dashur lexues nuk kemi te bejme vetem me keqqeverisje por me vjedhje , burokraci dhe harbuteri diktatoriale sipas stilit te Edi Rames , ndaj te behemi bashke te majte , te djathe e cfaredo qofshi ta hedhim poshte diktatorin qe ka rilindur dhe kasten e tij mafioze qe ne para syve te botes shitet sociale dhe propagandon se po na con ne Europe por po na con ne Grope , Enver Hoxha ka rilindur dhe ai quhet Edi Rama, Stop Diktatures , Bashkohemi per ta bere Shqiperine si gjithe Europa , Shqiperia do te Behet !

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)