"Koordinatori i ISIS për Evropën fshihet në Greqi"

Koorditnatori i ISIS qe po merret me pergatitjen e sulmeve te reja terroriste ne Evrope, pas atyre qe ndodhen ne Paris, mesohet se ndodhet ne Greqi. Lajmin e ben te ditur rrjeti televiziv CNN, i cili i referohet burimeve brenda Sherbimit Sekret Amerikan. CNN nuk jep me shume te dhena se ne cilen zone te Greqise fshihet ai, por thekson se amerikanet po bashkepunojne ngushte me Belgjiken dhe partnere te tjere europiane per parandalimin e cdo sulmi apo atentati. Koordinatori i ISIS qe fshihet ne Greqi, eshte nje shtetas me nenshtetesi belge, i cili ka qene me heret ne luften ne Siri. Ai njihet me emrin Abu Soussi dhe hyri ne vemendje te policise gjate interceptimit te nje telefonate me te vellane. Nje dite me pare, CNN raportoi edhe lajmin se ne Evrope ekzistojne 20 celula terroriste, qe mund te aktivizohen serish dhe se Belgjika e Hollanda jane shenjestra e radhes e sulmeve terroriste.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)