Një incident diplomatik nga selfie i Miss-eve


Një selfie e postuar nga Miss Izraeli ka tronditur Libanin. Doron Matalon postoi në rrjetet sociale një foto ku ajo ishte në krah të Miss Libanit, Saly Greige, të dyja duke qeshur, teksa po përgatiten për Miss Universe, që do të zhvillohet më 25 janar. Në Liban po kërkohet që t’ia heqin titullit Miss -it të vendit të tyre, për shkak se është shoqëruar me “armikun”.
Dy vendet janë teknikisht në luftë, ndonëse kufiri mes tyre ka qenë i qetë prej konfliktit të vitit 2006. Libanezët rrezikojnë të dënohen me burg nëse udhëtojnë për në Izrael apo u telefonojnë njerëzve në këtë vend. Prodhimet izraelite janë të ndaluara në Liban.
Miss Libani e morbidity veten në Instagram, duke shkruar se Miss Izraeli kishte insistuar disa herë për të bërë foto me të dhe në fund kishte gjetur rastin për t’u shfaqur në foto me të, befas.
“Qs ditën e parë të mbërritjes sime për të marrë pjesë në Miss Universe, unë jam treguar shumë e kujdesshme për të evituar që të bëj foto apo të komunikon me Miss Izraelin, e cila është përpjekur disa herë që të bëjë foto me mua. Po bëja një foto me Miss Japoninë dhe Miss Slloveninë kur Miss Izraeli u shfaq befas, bëri një selfie dhe e postoi në rrjetet sociale”, -shkruajti ajo.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)