A e ka parë Presidenti shqiptar zt. Ilir Meta shpërthimin e Monika Kryemadhit në parlament?Ishte viti 2006, kur Meta ishte i papërmbajtshëm. Madje në një rast kishte dashur ta rrahë kryetaren e atëhershme të Kuvendit, Jozefina Topallin. Meta si opozitar, në atë kohë nuk kishte arritur të përmbahej nga fjalët e Topallit, dhe kishte hipur mbi tavolina në përpjekje për ta goditur Topallin.
Rasti identik ndodhi edhe sot, por jo me Ilir Metën por me gruan e tij Monika Kryemadhi. Ajo tani nuk sulmoi një grua sikurse burri i saj Iliri, por cak ishte një burr 2 metra i gjatë: Edi Rama. Të cilin e gjuajti me këpucën e saj dhe për fat të keq nuk e goditi shënjestrën.


Monika Kryemadhi në një lidhje të drejtëpërdrejtë me emisionin “Opinion”, ka folur për ngjarjen e sotme në parlament. E pyetur nga gazetari Blendi Fevziu për mendimin e bashkëshortit të saj, presidentit Ilir Meta në lidhje me shpërthimin e saj në parlament, ajo tha se Meta nuk ka çfarë të thotë pasi nuk është anëtar i LSI-së.
Fevziu: A ju pa sot në seancë Ilir Meta?

Kryemadhi: Çfarë të shohë Meta, ai është president nuk është anëtar i LSI-së, kur të jetë anëtar i LSI-së le të vijë të kontribuojë si i tillë.

Nga ana tjetër Kryemadhi a deklaruar se ende nuk është takuar me Metën për të biseduar për këtë çështje.Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)