SHBA-ja kërkon që Serbia mos t’ia japë statusin diplomatik Qendrës ruse në Nish


Senatori amerikan Ron Johnson ka thënë sonte në Beograd se shpreson se kryetari serb Aleksandar Vuçiqi, Serbia dhe i gjithë populli do t’iu kundërvihen të gjitha përpjekjeve që t’i jepet imuniteti diplomatik Qendrës ruse në Nish.

SHBA-ja kërkon që Serbia mos t’ia japë statusin diplomatik Qendrës ruse në Nish

Kjo, ka thënë ai, citon FoNet, do të ishte në interesin më të madh të njerëzve në Serbi, ndërsa Vuçiq ka shtuar se vendimi për këtë do të merret në përputhje me interesat e Serbisë së pavarur e sovrane.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)