“Ilir a mund t’ia thuash shqiptarëve pse e votove pro raportin e Dick Marty, bashkë me Saliun kur ne e votuam kundër?

 Kryeministri Edi Rama ka vijuar me postimet e tij në rrjetet sociale në lidhje me votën e Shqipërisë për raportin e Dick Marty mbi UÇK-në. Rama pyet sërish Presidentin Meta dhe ish-kryeministrin Berisha se pse votuan pro atij raporti.

Sot kryeministri pyet edhe kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. E ndërsa një ditë më parë e pyeste për sekrete hetimore, sot i thotë të tregojë se çfarë dosje ka përgatituur për Shtëpinë e Verdhë Bashkë me një mjek peruan.

“Ilir a mund t’ia thuash shqiptarëve pse e votove pro raportin e Dick Marty, bashkë me Saliun kur ne e votuam kundër? Po ti Lulëzim a e sqaron dot çfarë dosje ke përgatitur për sajesën e Shtëpisë së Verdhë bashkë me mjekun peruan që dëshmon se ti ke mbledhur dëshmitë bashkë me të?”, shkruan Rama. 

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)