Mirush Kabashi në Butrint me “Apollogjia e Soktratit”

Mirush Kabashi në Butrint me “Apollogjia e Soktratit”

Aktori i mirënjohur shqiptar, Mirush Kabashi i cili tashmë është i njohur për lojën e tij në shfaqjen “Apollogjia e Soktratit”, me të njëjtën ndjesi do të ngjitet edhe në skenën e Butrintit.
Në edicionin e 13-të këtij festivali ku janë kryesisht shfaqje ndërkombëtare, për shfaqjen e Kabashit është rezervuar mbrëmja e 22 korrikut ku Kabashi do të prezantohet në Teatrin Antik te Butrintit. Festivali i Butrintit do të nis më 18 dhe do të mbyllet më 22 korrik 2015.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)