Skandal: Policja e Kosovës foto me kriminelin Vojisllav Sheshel

Skandal: Policja e Kosovës foto me kriminelin Vojisllav Sheshel (Foto)

Policja e Kosovës, Suzana Rakoviq e ka idol njërin nga kryekriminelët e Serbisë. Ajo në profilin e saj në FB i ka të postuara fotografitë e kriminelin Vojisllav Sheshel, i cili akuzohet nga Tribunali i Hagës për krime të kryera gjatë luftës në Kosovë, Kroaci dhe Bosnjë e Hercegovinë.
Sipas burimeve të portalit INFOKUSI, Suzana Rakoviq ka diplomuar në gjeneratën e fundit, të Policisë së Kosovës dhe nga 12 qershori ajo zyrtarisht është e punësuar në Ministrisë së Punëve të Brëndëshme, por vazhdonë ta mbajë në faqen e saj zyrtare në Facebook, foton e kriminelit Vojisllav Sheshel.
Kolegët e saj i kanë thënë portalit INFOKUSI se polices në fjalë i është terhequr vërejtja disa herë dhe i kanë sygjeruar që ti fshijë ato foto nga profile i saj në Facebook, sepse nuk është mirë që qytetarët ta shohin atë si një nacionaliste qe i vlersonë kriminelët si “herojë”. Ata janë shprehur të zhgënjyer se si pjestarja e Policisë nga komuniteti serb edhe pasi është bërë pjesë e sherbimit policor të Republikës së Kosovës vazhdon të mbajë qendrimet e njejta e poashtu të provokojë me foto sic është kjo e Sheshelit.


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)