Rita Ora, Kate Moss dhe 60 yje të tjera në fushatën Ruaje Arktikun

Rita Ora, Kate Moss dhe 60 yje të tjera në fushatën Ruaje Arktikun

Shumë yje botërore me fytyrat e tyre, u bënë pjesë e fushatës Save The Arctic, apo “Ruaje arktikun”.
Duke filluar nga modelja e njohur Kate Moss e deri tek pjestarja e re e jurisë së X Factor Rita Ora, 60 yje me famë botërore, janë fotografuar me bluzat e dizajnuara nga Ëestëood Vivienne, për një ekspozit të veçantë, ku fotografitë e tyre do të rreshtohen në muret e Stacionit Underground Ëaterloo në Londër.
Kjo fushatë është ndërmarrë si sensibilizim i njerëzve në mbarë globin, për ta mbrojtur peizazhin unik të Arktikut dhe kafshët e egra. m.l.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)