Në ditët e fundit si kryetar bashkie të Tiranës z.Lulzim Basha përmbush amanetin e Ibrahim Kodrës
Ibrahim Kodra-Guri i Jetes-Kater Stinet-:-Pietra della Vita-Quattro Stagioni -Tirane 2015

Veper e realizuar ne vitin 2002, sot gjendet ne Tirane prane sheshit Skenderbej .
The work carried out in 2002, now located in Tirana, close Scanderbeg square .
Il lavoro svolto nel 2002, ora si trova a Tirana, vicino alla piazza Scanderbeg

https://www.youtube.com/watch?v=H94RoK3bw2YNë ditët e fundit si kryetar bashkie Basha përmbush amanetin e Kodrës
Kryetari në largim i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha ka përuruar sot memorialin e ri në sheshin “Skënderbej”, pranë Bankës së Shqipërisë.

Image result for ibrahim kodra guri i jetesImage result for ibrahim kodra guri i jetes

Ai quhet "Guri i Jetës" dhe është realizuar nga piktori i mirënjohur shqiptar, Ibrahim Kodra.

Image result for ibrahim kodra
Basha u shpreh se kjo vepër do të jenë një pikë referimi për ata që duan të vizitojnë kryeqytetin.

basha ibrahim kodra
Ibrahim Kodra la këtë vepër si një amanet për Tiranën, i cili tashmë u përmbush.
basha ibrahim kodra
basha ibrahim kodra

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)