"Nënë Tereza, ajo që më bëri ta dua shqiptarët e Shqipërinë!"

“Nënë Tereza, ishte e para Ajo që më bëri ta dua kombin shqiptar. Dhe tani ndihem shumë krenar që e plotësova një detyrë morale ndaj saj dhe ndaj vlerave të lirisë”, kishte deklaruar Bill Klinton pas ndërhyrjes së NATO-s për çlirimin e Kosovës.
Foto: Nënë Tereza: “Kam lindur në Shkup, Atdheu im është një vend i vogël me emrin Shqipëri”.
President Bill Clinton: “Nene Tereza, ishte e para qe me beri ta dua kombin shqiptar.., "Nënë, ndjehem krenar dhe i çliruar në shpirt, që Zoti na ndihmoi qe ta përmbushim amanetin tuaj! Tashmë populli yt në Kosovë është i lirë dhe po ndërton demokracinë"
Barack Obama , Angela Merkel , David Cameron, François Hollande : Ne interes te mbrojtjes se vlerave demokratike, ndihmoni forcimin e shtetit juridik ne Kosove!

Foto

Postimi i kësaj deklarate me rastin e 10 vjetorit të Lumnimit të Nënës Terezë, pati një shikim të jashtëzakonshëm në portalin e “Bota sot”, duke arritur në vetëm një publikim 139.904 shikime, 9.028 pëlqime (like), 473 shpërndarje dhe mbi 170 komente. Një rekord thuaja i paarritshëm, për nga shikimet dhe pëlqyeshmëria.Ndërsa, në një postim të dytë, vetëm për një orë, gjatë ditës së diel mori mbi 11.012 shikime, dhe mbi 698 pëlqime (like), ndërsa kjo lloj ‘gare’ vazhdon, njëkohësisht dëshmon, dashurinë dhe respektin që gëzon ndër shqiptarë “Nëna Terezë” dhe ish presidenti amerikan Bill Klinton.Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)

Legjenda e Mujit dhe Halilit