Reperi Gold AG,Altuna Sejdiu dhe Hoxhë Prof.Dr.Shefqet Krasniqi
golshef500

Hoxhë Prof.Dr.Shefqet Krasniqi në një emision televiziv ka folur edhe rreth këngës së fundit të reperit nga Kosova, Gold AG, ku për këtë të fundit ka thënë që ‘të mos trembet syri’.
Mandej duke u lidhur me ftesën që i kishte bërë dje Policia e Kosovës, reperit Gold AG, Krasniqi kishte thënë se ky është art dhe Policia nuk ka nevojë të merret me këtë çështje.
Menjëherë pas publikimit të kësaj këngë, kjo u prit me shumë akuza dhe të njëjtën kohë ka bërë më shumë se 1.5 milionë klikime.
https://www.youtube.com/watch?v=RRIJFfhC_DA
https://www.youtube.com/watch?v=y6zsh9RTGFk
https://www.youtube.com/watch?v=KnqiJbEV9kc&list=TLGv12UElXY6mjtn8ECQbrKSlBi17t7Qqf

https://www.youtube.com/watch?v=dre-QvcKKSg

Tuna Sejdiu, e cila është prej personazheve që fyhet nga Gold AG në këngën “Shqiptar”, ka reaguar përmes një postimi në Facebook.

tuna-500
-A e dini që ka do ”Muslim for life” krejt tatuaja!, shkruan Tuna.
Në fenë islame tatuazhet janë të ndaluara, ndërkohë që ky reper është i mbushur në krejt trupin.
Dhe Tuna e ka kapur këtë element për të vënë në pah hipokrizinë e këtij këngëtari.

Reperi Gold AG ka qenë i shpejt në reagimin ndaj Tunës, e cila përqeshi tendencën e tij për të qenë besimtar i devotshëm islam, ndërkohë që e ka të mbushur trupin me tatuazhe.

goldi-500
Menjëherë pasi që Gazeta Express publikojë reagimin e Tunës, Gold AG në profilin e tij ka postuar një këngë të mëhershme të Tunës ku ajo këndon në gjuhën maqedonase.
-Of offf qka ka zogu qe po qan i la shkijet me ni aneeeee, ka shkruar Gold AG.
Ja dhe kënga maqedonisht e Tunës.
https://www.youtube.com/watch?v=o_p0FuJBGl8


Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)