Policia serbe trafikon shqiptarët për Hungari

Ja se si policia serbe trafikon shqiptarët për Hungari (Video/foto)
Policia e Serbisë është duke trafikuar shqiptarët për Hungari. Kjo mund të shihet qartë edhe përmes një video-xhirimi të bërë nga shtetasit nga Kosova që kanë paguar policinë serbe që t’i nxjerr matanë kufirit Serbi-Hungari.
Portali “Infokusi” ka siguruar një video ku shihet qartë se Policia e Serbisë po trafikon shqiptarët nga Subotica në Hungari.
Policët e uniformuar shihen se janë në pjesën e parë të një xhipi, ndërsa në pjesën e prapme janë katër shtetas nga Kosova që i kanë paguar policët për t’i nxjerrë matanë kufirit.
Njëri nga protagonistet e kësaj video i ka thënë portalit se, pasi kanë rënë në duart e policisë serbe, ata kanë dashur t’i paguajnë vetëm për të mos i ndalur ose burgosur. Por, policët serbë u kanë thënë se ata mund t’i qesin matanë kufirit, nëse i paguajnë 1500 euro.
Bartja e tyre, siç shihet në video dhe foto, është bërë me veturë zyrtare të policisë. 

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)