Mediat e djathta shpërthejnë në delir: Krijojnë qeverinë e “ekspertëve”niku-640x356

Mediat e financuara nga djali i Sali Berishës kanë kaluar në delir pas deklaratës së djeshme të Ilir Metës për qeveri teknike.
Ato tashmë kanë krijuar “qeverinë e re”.
Emrat e qeverisë në një masë të madhe janë qesharakë.
Dhëndrin e Berishës, Jamarbër Malltezi, e kanë bërë ministrë të Jashtëm.
Kreshnik Spahiun, ministër të Brendshëm.
Grida Dumën zv.kryeministre.
Më poshtë lista e tyre, ku bën pjesë edhe Artur Zheji e Preç Zogaj:
Kryeminister Sokol Nako
Zv/ Kryeminister Grida Duma
Minister i Brendshem Kreshnik Spahiu
Minister i Jashtem Jamarber Malltezi
Minister Drejtesie Mustafa Muçi
Minister Arsimi Koco Danaj
Minister Kulture Artur Zheji
Minister i Mbrojtjes Luan Hajdaraga
Minister Transportesh Nikoll Lesi
Minister Energjitike Gjergj Bojaxhi
Minister Bujqesie Rexhep Uka
Minister Mjedisi Sazan Guri
Minister Integrimi Prec Zogaj
Minister i Mirqenies Sociale Lajla Pernaska
Minister I Ekonomise Arben Malaj
Minister i Financave Dorian Teliti
FacebTwit

koco
Koço Kokëdhima rreshtohet përkrah  Sali Berishës kundër Edvin Kristaq Ramës.
Gazeta e tij hapet sot me një titull të madh, se reforma në drejtësi dhunon Kushtetutën dhe shkel sovranitetin e vendit.
Njësoj siç thotë edhe Berisha dhe PD.
“Shekulli” ka botuar plot 6 faqe me argumente kundër reformës në drejtësi.
Përmes neneve dhe argumentave ligjor, në shkrimin në fjalë theksohet fakti se roli të huajve rregullohet në bazë të marrëveshjeve ndërkombëtare dhe jo përmes Kushtetutës, siç dhe referon drafti.
Qasja e gazetës “Shekulli” fokusohet pikërisht tek çështja e rolit të ndërkombëtarëve, një çështje e ngritur dhe nga opozita.
Shkrimi vjen vetëm 3 ditë para votimit të reformës në drejtësi.
Kokëdhima duket se tashmë i ka shpallur luftë Ramës, të cilin e bën përgjegjës për humbjen e mandatit të tij të deputetit.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)