Blick: U falemi dy shqiponjave Xhaka dhe Shaqiri, ëndërrojmë nga lart!

Një prej mediave më të mëdha zviceravne, Blick, ka falënderuar dy shqiptarët, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, për performancën në fitoren madhështore ndaj Serbisë.
Dy superyjet shqiptare ishin të pakapshëm në pjesën e dytë të takimit që u zhvillua në Kaliningrad.
Foto: Getty Images
Dhe, një prej mediumeve më të mëdha zvicerane, Blick, ka pasur një titulli magjik falënderues për shqiptarët.
“Kombëtarja e ka kualifikimin në fazën e eliminimit direkt në duart e veta”, filloi titulli.
Për të vazhduar: “U falemi dy shqiponjave Xhaka dhe Shaqiri, ëndërrojmë nga lart”.
Në Zvicër po festojnë çmendurisht fitoren e cila i vë në pozitë ideale për t’u kualifikuar nga ky Kampionat Botëror dhe mediat po falënderojnë shqiptarët për kontributin.
Zvicra mund ta vulosë kualifikimin ndaj Kosta Rikës më 27 qershor.

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)