Dua Lipa i gëzohet suksesit të Granit Xhakës e Xherdan Shaqirit në ndeshjen kundër Serbisë

Këngëtarja e njohur Dua Lipa, ashtu si miliona shqiptarë të tjerë i është gëzuar sonte (e premte) fitores së Zvicrës ndaj Serbisë.
Krejt kjo ngase dy super golat e shënuar, janë realizuar nga futbollistët e njohur shqiptarë Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri.
Grabit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri (Foto: Getty Images)
Dua përmes një fotografie të hedhur në InstaStory, ka treguar se ndjehet tejet krenare me dy lojtarët në fjalë.
Në fotografi, Lipa shfaq momentin kur Xhaka e Shaqiri bëjnë shqiponjën, teksa e mbulon me flamujt shqiptarë.
Foto: Dua Lipa/InstaStory
Përveç Duas, krenare është treguar edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, e cila filloi t’i ndjekë dy lojtarët në Instagram. 

Comments

Popular posts from this blog

Libra të rinj - Shkarkim falas

Ese për Vitin e Ri

Poezi të zgjedhura nga GJERGJ FISHTA (23 tetor 1870 - 30 dhjetor 1940)